Deva Partisi Karaköprü İlçe Teşkilatı tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Üç yıl önce ortak akıl, istişare ve liyakat denilerek çıkılan yolda arkadaşlarımız ile birlikte büyük bir inanç ve heyecan ile Deva partisine katıldık ve büyük bir emek ve gayret ile samimi bir şekilde partinin başarısı için çalıştık. Türkiye’nin yarınları için milletimize önemli ölçüde umut olan partimizin, yanlış tercihler sonucu maalesef hedefsiz ve kimliksiz kalmıştır.

14 Mayıs 2023 seçimlerine, Parti Genel başkanı ve yöneticileri tarafından defalarca Deva Partisi kendi LOGOSU ile seçime girecektir denildikten sonra, hiç bir organa ve teşkilata danışılmadan başka partinin listesinden seçime girilmiştir.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mecliste Kayıt İşlemlerini Yaptırdı AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mecliste Kayıt İşlemlerini Yaptırdı

Bu şekilde listesinde seçime girdiğimiz Cumhuriyet Halk Partisine, seçmenimizi taşıyamadığımızdan bir faydamız olmadığı gibi partimiz de seçmensiz kaldığından Millet İttifakına da bir katkımız olmamıştır.

Partinin kimliği üzerinden siyasi pazarlık yapılırken yönetime ve teşkilatlarına danışmayan yönetimin istişare ve ortak akıldan ne anladığı anlaşılmamıştır. Bu tarz karar Tüm samimi partili kardeşlerimizi incitmiş ve parti ile bağlarını zedelemiştir.

81 il ve yaklaşık 800 ilçede teşkilatlanmış koca bir parti seçime girme cesareti göstermemiştir. Tüm teşkilatın 3 yıllık emeği birkaç üst düzey parti yöneticinin milletvekili olma arzusuna kurban edilmiş, tüm il ve ilçe teşkilatları yarı yolda bırakılmıştır.

Kendi teşkilatını ve yol arkadaşlarını yarı yolda bırakan bir partinin, Türkiye’nin yarınlarına Deva olmayacağı aşikardır.

Hukuksuzluğa, adaletsizliğe, zulme, keyfi yönetime ve hırsızlık ile yolsuzluğa karşı duruşumuz aynen devam etmektedir. Bu konularda ilerleme sağlanması milletimiz için hayırlı olacaktır.

Partinin kuruluş aşamasından bu güne kadar birlikte yol yürüdüğümüz ve partiye emek veren, İl Kurucu üyelerine, İlçe Başkanlarına, il ve ilçe yönetim kurulu üyelerine, kadın kolları üyelerine, gençlik kolları üyelerine, mahalle temsilcilerimize, partimiz üyelerine ve gönül veren herkese teşekkür ediyor ve helallik diliyoruz.

Özetle; DEVA partisi üst yönetiminin küçük hesaplar ile teşkilatlarını yarı yolda bırakması, başka partinin listelerinden seçime girerek kararlı bir pozisyon alamaması, istişare ve ortak aklın sözde kalması, partinin kimliksiz ve duruşsuz bırakılması nedeni ile DEVA partisinin artık Türkiye de biriken sorunlara çare olamayacığı düşüncesi ile aşağıda isimleri ve görevleri yazılı olan il, ilçe ve kurucu üyeler olarak istifa ediyoruz.”

İstifa edenlerin isimleri ise şöyle:

İl Kurucu Heyet Üyesi, Karaköprü İlçe Başkanı  Sabri Yetim

İl Kurucu Heyet Üyesi İl Başkan Yardımcısı İbrahim Asoğlu

İl Yönetim Kurulu Üyesi (Haliliye İlçe Koordinatörü) Mikail Kırmızı

İl Yönetim Kurulu Üyesi (Karaköprü Koordinatörü) Aziz Taş

Karaköprü İlçe Yönetimi Ve İlçe Başkan Yardımcıları

Abdullah Aksoy, İnci Gül, Ali Akkuş, Mehmet Ömer Süzen, Adem Kavioğlu, Hasan Yazar, Yasin Kama, Halil Pişkin, Enes Yetim, Mehmet Emin Leba, Barış Atamışgüray, Emre Köroğlu, Emin Vermez, Şemsettin Şahin, Hasan Aslan, Hamza Polat, Mehmet Sevdiren