Sosyal sorumluluk anlamında Haliliye Belediyesi, ilke imza atarak eski Belediye binasını vatandaşların sağlık sorunlarının giderilmesi noktasında Sağlık Müdürlüğüne Bağlı Devteşti mahallesinde Hastane Binası olmasını sağladı.

Türkiye'de Strep A Bakterisi Nedeniyle İlk Ölüm Yaşandı! Türkiye'de Strep A Bakterisi Nedeniyle İlk Ölüm Yaşandı!

Artık, Haliliye İlçesinde Sağlık sektöründe ilk adımı atan Ağız ve Diş Hastalıklarının yanı sıra Çocuk Hastalıklarında da vatandaşlara hizmet veriyor.

 Hastaneden hizmet almaya gelen hasta yakınları ve hastalar, başta Belediye Başkanı Mehmet Canpolat olmak üzere Doktorlara teşekkür ederek, bölgede büyük bir eksikliğin giderildiğini ifade ettiler.

Vatandaşlar ve hasta yakınları: “Öncelikle Belediye Başkanı Mehmet Canpolat böyle bir çalışma yaptığı için kendisine teşekkür ederiz. Devteşti mahallesinde hastanenin açılmasıyla vatandaşların daha iyi sağlık hizmeti aldıklarını dile getirerek eskiden bir hastaneye gideceğimiz zaman çok fazla çaba sarf ediyorduk. Hastanelerin bizlere uzak olduğu için maddi durumu kötü olanlar, arabası olmayanlar zorlanıyordu. Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Balıklıgöl Devlet Hastanesine gitmek zorunda kalıyorduk. Ama şuanda Devteşti Mahallesinde hastane açılmasıyla beraber vatandaşlar daha rahat ve sağlık hizmeti almaya başladı’’ ifadelerine yer verdiler.