Harran Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından 22 Kasım Diş Hekimliği Günü kutlama etkinlikleri kapsamında 2022-2023 eğitim öğretim yılı Beyaz Önlük Giyme Töreninde 91 öğrenci beyaz önlük giymenin heyecanını yaşadı.

Osmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi konferans salonunda yapılan törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Denek, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Yavuz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Çiftçi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Akif Altay, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulcenap Cevheri, Üniversite Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İdris Kırhan, fakültelerin dekan yardımcıları, Şanlıurfa Diş Hekimleri Odası Başkan Vekili Dt. Müslüm Saraçoğlu, bölüm başkanları, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Diş Hekimi olma yolundaki ilk adımlardan biri olan önlük giyme töreni heyecanını paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Yardımcı Prof. Dr. Nihat Denek; “Beyaz önlük saflıktır, temizliktir, masumiyetin göstergesidir.

Zorlu bir yola çıktınız. Birazdan giyeceğiniz beyaz önlüğün sorumluluğunu taşıyabileceğinize yürekten inanıyorum. Meslekte çeşitli zorluklarla karşılaşıp, sıkıntılar yaşayabilirsiniz, ama gerçekten bu mesleğin kıymetini bilerek hayatınıza devam etmenizi tavsiye ediyorum.

Her zaman her koşulda sizlerin yanınızda olacağınızı bilmenizi istiyorum. Fakültenizden mesleki olarak donanımlı hekimler olarak mezun olacağınıza inancımız tamdır. 22 Kasım Diş Hekimleri Gününüzü kutluyor, öğrenim hayatınızda başarılar diliyorum.

Tüm velilerimize de buraya gelerek gençlerimizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Gençlerimize de beyaz önlük gibi hem eğitimlerinin hem de gelecekteki meslek hayatlarının bembeyaz olmalarını diliyorum” diye konuştu.

Epilepsi Sara Hastalığı Nasıl Anlaşılır Epilepsi Sara Hastalığı Nasıl Anlaşılır

Açılış konuşmalarının ardından ilk defa önlük giyecek olan 91 öğrenciye protokol tarafından beyaz önlükleri giydirildi. Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.