Doktorların Şanlıurfa’ya gelmek istememesinin ve Şanlıurfa’dan kaçmasının en büyük nedenlerinden biri olarak şiddet olayları gösteriliyor.

Eyyübiye Belediyesi Kadınlara Sağlık Taraması! Eyyübiye Belediyesi Kadınlara Sağlık Taraması!

Şanlıurfa’da doktora şiddetin önü alınamıyor. Doktorun kafasında taş kırılan şehirde bugün ise bir doktor tehdit, küfür ve hakarete uğradı.

Olay, Eyyübiye ilçesindeki 800 yataklı Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yaşandı. Şanlıurfa’nın tek Çocuk Hematolojğu Dr. Dilek Ece, çocuğunu tedavi ettiği kişilerin hakaret, küfür ve tehditlerine maruz kaldı. S.T ve oğlu Y.T'nin tehdit ettiği Dr. Dilek Ece,10 gün rapor alıp Şanlıurfa’dan ayrıldı.

Uğradığı sözlü şiddetten dolayı rapor alıp İstanbul'a ailesinin yanına giden Çocuk Hematolojisi Uzmanı Dr. Dilek Ece, üç ay önce Şanlıurfa’da göreve başlamıştı, şimdi ise ayrılmayı düşünüyor.

Daha önce de aynı şekilde hakaret, küfürlere ve tehditlere maruz kalan hatta dağa kaçırmakla tehdit edilen Dr. Dilek Ece’nin Şanlıurfa’dan ayrılması durumunda yüzlerce çocuk, bu tedaviyi şehir dışında almak zorunda kalacak. Özellikle de Gaziantep’in yolunu tutacak.

Dr. Dilek Ece’yi darp edenler ise ifadeleri alındıktan sonra uzaklaştırma tedbiriyle serbest bırakıldı.