Herkes Fakıbaba’nın sadece Şanlıurfa’da çok sevildiğini düşünür ve Ankara’da nasıl karşılanacağını merak ederken o, Şanlıurfa’nın ötesinde de çok sevildiğini Ankara’daki seçim çalışmalarında ispatladı. 

Türkiye’de karşılığı bulunan Şanlıurfa’nın yetiştirdiği istisna siyasetçilerden biri olan Fakıbaba, Ankara 2. Bölgeden İYİ Parti’nin 2. Sıra Milletvekili adayı gösterilmesinin ardından sahada kendisine bir sanatçı gibi ilgi gösterilmesinden oldukça memnun. 

“Ulus – Cebeci - Çankaya Bize her yer Urfa” dercesine Mamak-Gölbaşı, Şereflikoçhisar’da seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Fakıbaba, yeni seçim bölgesinde hiç yabancılık çekmiyor, kendini sanki yıllardır Ankara’da siyaset yapıyormuş gibi hissediyor.

Alışılmış siyasetçilerden farklı bir duruş sergileyen, kendisi gibi düşünmeyenin hakkını, hukukunu da arayıp gözeten, yanlış nerede gelirse gelsin yanlışa yanlış, doğruya da nereden olursa olsun doğru demeyi kendine ilke edinen Fakıbaba, haksızlığa, hukuksuzluğa ses yükselten, yemeyen yedirmeyen sıfatlarıyla sadece Şanlıurfa’da değil bütün Türkiye’de taktir toplayan bir siyasetçi olmasıyla Türkiye’nin neresinde aday gösterilirse gösterilsin karşılık bulmasıyla dikkat çekiyor.

Fakıbaba Ankara mamak

“SAHADA O KADAR GÜZEL TEPKİLER ALIYORUM Kİ; UMUDUM VE HEYECANIM ARTIYOR”

Bunu da aday gösterildiği Ankara’daki seçim çalışmalarında fazlasıyla hisseden Fakıbaba, sahada aldığı tepkileri şöyle dile getiriyor; “İYİ ki bu cesurlar hareketinin bir neferi olmuşum. Ankara’da seçim çalışmalarına başladığımız günden beri neredeyse her gün bu sözü söylüyorum. Sahada o kadar güzel tepkiler alıyorum ki; umudum ve heyecanım artıyor. 

Fakıbaba Ankara seçim

GİTTİĞİ HER YERDE SEÇMENİN GÜLERYÜZÜ İLE KARŞILANIYOR

AK Partili Cevahir Asuman Yazmacı: Meclisten Geriye Kalan Vakitlerimde Urfa’da Olacağım AK Partili Cevahir Asuman Yazmacı: Meclisten Geriye Kalan Vakitlerimde Urfa’da Olacağım

Gittiğimiz yerlerde bizleri güleryüzleriyle karşılayıp, yaptığımız hizmetleri hatırlatan ve desteklerini bizlerden esirgemeyen Ankaralı vatandaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum.

Oy veren vermeyen herkese kucak açacağız. Seçim dönemi halkın ayağına hepimiz gidiyoruz, mesele seçim sonrası da onların ayaklarına gitmek, dertlerini meclise götürmek ve orada çözüm aramak. Ankara halkı seçim sonrası Fakıbaba’yı daha iyi tanıyacak.”