Eğitim Bir Sen Şanlıurfa 1 Nolu Şubesi Başkanlık seçimi bugün GAPTEM’de yapılıyor. Saat 09.00 itibariyle başlayan oy kullanma işlemleri 17.00’da sona erecek.

Şanlıurfa'da İki Bölge Sit Alanı İlan Edildi Şanlıurfa'da İki Bölge Sit Alanı İlan Edildi

Eğitim Bir Sen’in Şanlıurfa şubesinin mevcut başkanı İbrahim Coşkun ile Değişim Hareketinin Adayı Osman Yavuz’un yarıştığı seçimler için nefesler tutuldu. 

Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şubesi 7.Olağan Kurulu delege seçimleri 27 Eylül’de yapılmıştı. Delegelik seçimlerinde merkez üç ilçede iki liste olarak seçime gidilmiş ve 10 ilçede ise delege seçimleri bağımsız olarak yapılmıştı. 162 delege bugün Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şubesi’nin başkanını belirlemek için sandık başına gitti.

osman yavuz ibrahim coşkun

Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şubesinin Mevcut Başkanı İbrahim Coşkun, yaptığı açıklamada “Bugün Eğitim Bir Sen Şanlıurfa 1 Nolu Şubemizin 7. Olağan kongresi olacak. Bizim de amacımız gayemiz kendi üyelerimize daha iyi hizmet edebilmek, var olan sorun ve sıkıntılara çözüm üretmek. Bu konuda üyelerimizle el ele vererek var olan sorunlarımızı çözmektir.7. Olağan Kongremizde üyelerimize ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sendikalardaki seçimlerin kazananı yoktur. Kazanan sürekli sendikanın kendisidir. Eğitim Bir Sen’mizin de bu konuda bir sorun ve sıkıntısı yok. İnşallah mücadelemiz ilelebet devam edecek.” dedi.

Eğitim Bir Sen Şanlıurfa 1 Nolu Şubesinin Başkan adayı Osman Yavuz ise “Bu seçimlerin Urfa’mıza üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bizler herhangi bir grubun, bir oluşumun veya kesimin değil; Rahmetli M.Akif İnan’ın memleketinin 13 ilçesinin tamamının; ortak iradesiyiz, ortak hissiyatıyız,ortak ifadesiyiz.” İfadelerini kullandı.  (Lütfü AYDIN’ın Haberi)