Her hafta Cuma günü saat 11.11'de Şanlıurfa'nın bir sorununu ve bu soruna yönelik çözüm önerilerini paylaşan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, bu hafta ise yaklaşan 14 Mayıs 2023 seçimleri dolayısıyla milletvekili adaylarına bazı hatırlatma ve önerilerde bulundu.

Emin Özaslan "HÜDA PAR olarak bu hafta yaklaşan 14 Mayıs 2023 seçimleri ile ilgili milletvekili adaylarına bazı hatırlatmalarda ve bazı önerilerde bulunacağız" diyerek, milletvekillerine çağrıda bulundu.

Ülke seçime gidiyor, savaşa değil!

Şanlıurfalı Vatandaşlar: Seçim Bitti, Meclis Açılsa da Ne Yapacaklarını Görsek Şanlıurfalı Vatandaşlar: Seçim Bitti, Meclis Açılsa da Ne Yapacaklarını Görsek

Özaslan; Biliyorsunuz ki, 14 Mayıs bir seçim tarihi, ülke seçime gidiyor, savaşa değil. O yüzden bütün milletvekili adayları bu seçim süreci içerisinde kullanacakları dile ve üsluba çok dikkat etmelidirler. Toplumu ayrıştıran değil, toplumu bütünleştiren bir dil kullanmalıdırlar. Ve biliyorsunuz ki yakın bir tarihte büyük bir deprem felaketi ve ardından da Şanlıurfa büyük bir sel felaketi ile karşılaştı. Vefat eden kardeşlerimize tekrar Allah'tan rahmet diliyoruz. Vefat eden bu kardeşlerimize hürmeten seçim çalışmaları süresi boyunca lütfen hiçbir siyasi parti ve hiçbir aday müziğe yer vermesin. Belki anons araçları gezebilir, ama bu anons araçlarında ve seçim bürolarında lütfen müzikler çalınmasın. Vefat eden kardeşlerimize hürmet ve saygı gösterelim, dedi.

Halk sizi seçimden sonra da sahada görmek istiyor!

Özaslan; Milletvekili adaylarına sesleniyoruz; halkı ziyaret edeceksiniz. Mahallelere, köylere, ilçelere gideceksiniz. Lütfen bu ziyaretleriniz seçimden sonra son bulmasın. Bu ziyaretleriniz seçimden sonra da devam etsin. Çünkü bütün Şanlıurfa halkı, sizleri sadece seçimden seçime değil, sandıktan sonra da sürekli yanında görmek istiyor, dedi.

Vizyon projelerinizi açıklayın

Özaslan; Çıkın, halka karşı Şanlıurfa'ya yönelik ne tür vizyon projeleriniz varsa, o vizyon projelerinizi açıklayın. Halk ona göre sizlere oy versin. Örneğin;  Şanlıurfa'nın şu anki yıllık ihracat rakamının ne kadar olduğunu göz önüne alalım, siz milletvekili olduktan sonra 5 yıllık süre içerisinde Şanlıurfa’nın ihracat rakamını nereden nereye kadar getireceksiniz ve bunun için ne tür vizyon projeleriniz var, çıkıp halka açıklayın. Halk da buna göre sizlere oy versin, diyerek milletvekili adaylarına çağrıda bulundu.
Unutmayalım, başka Şanlıurfa yok ve başka Türkiye yok! 

Özaslan son olarak; 14 Mayıs 2023 akşamı sandıklar açıldığı zaman halkın kararına herkes saygı duymalı, takdir halkındır. Ve şunu hiçbirimiz unutmayalım ki başka Şanlıurfa yok ve başka Türkiye yok… Diyerek, ortak paydamızın memleket olduğu vurgusunu ön plana çıkardı.