Siverek Belediyesi Standını beğendiğini söyleyen Dr. Ender Saraç “ Bu organizasyon çok geç kalınmış bir organizasyon. Urfa Uluslararası 1. Kültür Turizm Buluşmalarının İlk defa bir uyanışa vesile olacağını düşünüyorum.

Karaköprü'de Öğrencilere Sıfır Atık Eğitimi Veriliyor Karaköprü'de Öğrencilere Sıfır Atık Eğitimi Veriliyor

Biraz amatörlükler var. Ancak Urfa'da müthiş bir potansiyel de var. Şunu söyleyeyim çok tembel kalmışsınız. Siverek Karacadağ pirincini Diyarbakır’a kaptırmışsınız. Siverek peynirini Gaziantep’e kaptırmışsınız. Fıstığınızı kaptırmışsınız. Daha birçok ürününüzü başka yerlere kaptırmışsınız. Benim önerim bundan sonra ürünlerinize sahip çıkın. Ancak fonksiyonelleştirilrse ürünler Urfa bir yükselişe geçer. Urfa’nın çok büyük bir şansı var.

Göbeklitepe büyük bir itici güç oldu. Göbeklitepe sayesinde Urfa’nın yerini bilmeyen birçok arkadaşımız geldi ve Urfa’da kaldı. Bu rüzgarı yakalayın. Ben Urfa’ya elimden gelen desteği verecem. Bu arada Siverek standını çok beğendim. Çok güzel hazırlanmışlar. Bütün belediyeler çok güzel hazırlanmışlar. İlk olmasından dolayı biraz amatörlükler var. Ama tahmin ediyorum Urfa bir sonraki Kültür Turizm Buluşmalarında kendine çok daha iyi bir yer edinecek. ”ifadelerini kullandı.