Şanlıurfa’da engellilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi tarafından Engelli Koordinasyon Merkezinde düzenlenen etkinliğe emniyet ekipleri de katıldı. Birbirinden heyecanlı oyunlar oynayıp gönüllerince eğlenen engellilere polisler ile aileleri de eşlik etti.

Polis olup devriye attılarAW890200_01

Aileleri ve polislerle birlikte halay çeken engelliler, daha sonra motorize ekiplerle birlikte devriye attı.

Yöresel oyunların da oynandığı etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu. Bolca ikramın da yer aldığı programa engelli kızıyla birlikte katılan Hatice Hastaoğlu, çok memnun olduklarını ve programı düzenleyenlere teşekkür ettiklerini söyledi.

Vali Ayhan, Şehit Er Topraksüren'in Babasının Cenaze Törenine Katıldı Vali Ayhan, Şehit Er Topraksüren'in Babasının Cenaze Törenine Katıldı

Her devlet yapmazAW890200_08

Çocuklarının burada çok mutlu olduğunu söyleyen Zeliha Eğridağ, “Çocuklar evde sıkılıyor. Buraya gelince çok memnun kalıyorlar.

Allah burayı açanlardan, emeği geçenlerden razı olsun. Çocukların bütün sıkıntıları geçiyor. Yedirip içiriyorlar, giydiriyorlar. Her şey var şükür. Çocukları sevindirecek her şey var.AW890200_04

Yaşlıları sevindirdi, büyükleri sevindirdi, hastaları sevindirdi. Her devlet yapmaz. Allah cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin” diye konuştu.

Diğer veliler de düzenlenen etkinliklerden çok memnun olduklarını dile getirdi.