14 Mayıs 2023 Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra CHP’de başlayan değişim hareketi içerisinde yer alan Erbil Aydınlık, değişimcilerin adayı Özgür Özel’i destekledi.

Kurultay süreci boyunca CHP Genel Başkan Adayı olan Özgür Özel ile il il dolaşan ve sürekli yanında olan Erbil Aydınlık, Kurultayın ikinci günü “Yarınların kuvvetli ışığı olan partimizi iktidara taşımak, örgütümüzün sesi olmak, kadınların ve gençlerin gücüyle AYDINLIK bir TÜRKİYE inşa etmek için Parti Meclisi Üyeliğine adayım!” açıklaması yaptı. 

Erdoğan; Belediye Başkan Adaylarımızı 15 Aralık Sonrası Açıklayacağız Erdoğan; Belediye Başkan Adaylarımızı 15 Aralık Sonrası Açıklayacağız

Bu arada Parti Meclisi için başvuruları önce  14.00’te tamamlanacağı duyurulmuştu. Bugün ise bu süre, saat 16.00’ya ardından da 19.00’a uzatıldı.

CHP'de genel başkanı belli olmasının ardından 60 kişilik Parti Meclisi (PM) ile 15 kişilik Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyelerinin seçimi için sandık başına gidildi. 

Genel başkanlık seçimi için oy kullanan 1366 delege, 60 kişiden oluşan PM üyelerinin seçimi için de oy kullanmaya başladı. 

Öte yandan Kurultay’da 60 üyeli Parti Meclisi’ne 387, 15 üyeli Yüksek Disiplin Kurulu’na ise 103 adayın başvurduğu açıklandı.

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimleri için oy verme işlemi saat 05.30 civarında sona erdi, sandıklar kapandı; oy sayımı sürüyor.