Ak Parti Şanlıurfa İl Teşkilatından Başkan Ayhan’a Hayırlı Olsun Ziyareti Ak Parti Şanlıurfa İl Teşkilatından Başkan Ayhan’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yerel seçim çalışmaları kapsamında Malatya'da konuştu. Erdoğan, "gölgemizde yürümeye kalkanlara da müsaade etmeyiz" dedi.

Odatv'nin edindiği bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sözleriyle Cumhur İttifakı'na dahil olmayan Yeniden Refah Partisi'ni kastetti.

Erdoğan daha önce de benzer sözlerle Yeniden Refah'a yükselmişti.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Geçen seçimlerde Cumhurbaşkanlığında yüzde 72, milletvekilliğinde yüzde 69 oy oranı ile desteklerini veren Malatya'ya şükranlarımı bildiriyorum. Sizler bize güvendiniz, üzerinize düşeni yaptınız. Biz de bunun karşılığını vermek için gece gündüz çalışacağız. Malatya bugüne kadar bizi hiçbir mücadelemizde yalnız bırakmadı. Türkiye Yüzyılı inşasında Malatya ile yol yürümekten şeref duyuyoruz. Bizim bildiğimiz Malatya'nın insanı köşeli olur. Teröristle sarmaş dolaş olanı Malatya affeder mi?

* Dünyada başını dik şekilde dolaşmasını sağlayanı, bayrağının hep dalgalanması ve ezanlarının hiç susmaması için çalışanı Malatya ihmal eder mi? Depremse sarsılan, nice sevdiklerini toprağa veren kardeşlerine yeniden hayata sarılma umudu vereni Malatya bırakır mı?

Malatya'da yaklaşık 70 bin hak sahibi belirlendi. Geçen ay inşası tamamlanan 6 bin 181 konutu hak sahiplerine teslim ettik. Halen şehrimizde 48 bin 837 konutun yapımı sürüyor. 32 bin 583 Malatyalı kardeşimiz yerinde dönüşüm için başvurdu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız şehir merkezindeki meydan ve işyeri düzenlemesini yapıyor. İmar ve inşa çalışmaları için şehrimize 6 milyar lira ilave destek sağladık. Amacımız önümüzdeki yılın ortasına kadar tüm hak sahiplerini konutlarına ve ticari binalarına kavuşturmaktır. Depremzede şehirlerimizi geleceğe hazırlayacak farklı üretim tesislerini hayata geçiriyoruz. 200 bin konutu hak sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz deprem bölgesinde. Depremin tüm izlerini silene kadar durmayacağız.

Türkiye 31 Mart'taki seçimlerde şehirlerini yönetecek belediye başkanlarını, meclis üyelerini, muhtarlarını seçecek. Cumhur İttifakı olarak bu seçimde de işbirliği yapıyoruz. AK Parti'nin belediyecilik konusundaki tecrübesini hiç kimseyle tartışmayız. Bayrağı devralan arkadaşımız emaneti halefine teslim edene kadar şehri için canla başla çalışacaktır. Malatya ve ilçelerimizin bir kısmında böyle bir değişim oldu. Bugün vazifeye talip kardeşlerimizin de aynı şekilde yanlarında olacağız. Ülkemizin pek çok il ve ilçesinde şöyle bir manzara ile karşı karşıya kaldık. Partimizin eski belediye başkanlarını, vekillerini aday göstererek, bize kaybettirmek için çalışan partiler ortaya çıktı. Türkiye, özgür ve demokratik bir ülkedir. İsteyen istediği yerde siyaset yapabilir, aday olabilir. Biz kendi ittifakımızdan, kendi partimizden mesulüz ancak hem bize kaybettirmek için çalışıp hem çeşitli imalarla gölgemizde yürümeye kalkanlara da müsaade etmeyiz. Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir.

Editör: Urfadasin Haber