AK Parti seçim sonuçlarını hızlı bir şekilde öğrenmeyi sağlayan Sonuç Alım Sistemi’ni (SAS) yaklaşan yerel seçimler için geliştirdi.

Güncel verilerin eski sonuçlarla çapraz analize tabi tutulacağı yeni SAS’ta dikkat çekici farkların olduğu sandıklar alarm verecek. Sandık başında oluşabilecek her türlü sorun için ayrı bir çalışma yürüten AK Parti, yalnızca sonuçların hızlı bir şekilde genel merkeze iletilmesi hususunda değil hangi sandıkta ne sorun var onu görebilecek ve anında çözebilecek bir sistem üzerinde çalışıyor.

ANINDA MÜDAHALE İMKANI

Yeni Şafak'ın haberine göre, genel merkeze gelen veriler önceki seçimlerdeki verilerle karşılaştıracak. Gelen veriler ile eski veriler arasında makas yüksekse sistem anında uyarı verecek ve görevliler uyarılacak. İtiraz edilen konu hakkında daha önce YSK’nın verdiği örnek kararlar anında itirazı genel merkeze ileten sandık görevlilerine iletilecek.

SANDIKLARA SAHİP ÇIKMALIYIZ DEMİŞTİ

Şanlıurfa'da, İYİ Parti Kadın Politikaları ve Gençlik Kollarında Toplu Rozet Töreni Şanlıurfa'da, İYİ Parti Kadın Politikaları ve Gençlik Kollarında Toplu Rozet Töreni

Cumhurbaşkanı Erdoğan 26 Şubat'ta AK Parti Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı'nda yerel seçim çalışmalarını değerlendirdi. Toplantıda konuşan Erdoğan, "Allah'ın yardımı ve milletimizin desteği ile belediyelerde de bu köhne siyasete, yörüngesini kaybetmişlere şehirlerimizi teslim etmeyeceğiz. Oy verme günü sandığa sahip çıkamazsak kaybederiz. Gönüllere girerek sandıkta o oyu alacağız. Vatandaşımızı şehirleri en iyi bizim yöneteceğimize ikna edeceğiz. Aksi takdirde kimse bizim kara kaşımıza kara gözümüze bakıp oy vermez. Sürecin her safhasına hakim olmalıyız. Yoksa kazandıklarımızı sandıkta kaybederiz. Bize verilmiş tek bir oyun zayi edilmesine rıza gösteremeyiz. En küçük bir boşluk bizim lehimize kullanılacaktır." dedi.

Editör: Urfadasin Haber