Eyüp Peygamber Makamı gibi yüzlerce mekâna ev sahipliği yapan Eyyubi’ye Belediyesi fotoğraflar çekebilecek yerleri bir parkı hizmete sunmaya hazırlanıyor

Tarihi Urfa Kalesi, Halilürrahman Gölü, Dergâh, Eyüp Peygamber Makamı gibi yüzlerce mekâna ev sahipliği yapan Eyyubi’ye Belediyesi, fotoğraf meraklılarının tablo gibi fotoğraflar çekebileceği bir parkı daha hizmete sunmaya hazırlanıyor.

Halepli Bahçe Mahallesinde bulunan Kurtuluş Parkı’nda yeni bir düzenleme yapan Eyyubi’ye Belediyesi, peyzaj ve aydınlatma çalışmaları tamamlanan parkta yer alacak nostaljik otomobillerle şehre yeni bir hava katacak.

Bölgede yaşayan vatandaşların vakit geçirmesi için yürüme yolları, oturma bankları ve aydınlatma sistemleri yenilenen parktaki çalışmaları birim amirleriyle birlikte yerinde inceleyen Eyyubi’ye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, burada halkla bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Göreve geldikleri ilk günden itibaren yeşil alana olan sevdalarının gereğini yaptıklarını ifade eden Başkan Kuş, Kurtuluş Parkı’ndaki sıkıntıları ortadan kaldırmak için çalışmalar yapmaya başladıklarını, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmaların tamamlanmasıyla modern bir parkı hem Eyyubi’ye hem de Şanlıurfalıların hizmetine sunacaklarını söyledi. 

Tosbağa veya vosvos olarak da anılan eski model Volkswagen arabaların yer alacağı park düzenlemesinin, özellikle dış mekân foto çekimlerinde vazgeçilmez bir nokta olması bekleniyor. 

Hilvan’ın Eski Kaymakamına, Başkandan Ziyaret Hilvan’ın Eski Kaymakamına, Başkandan Ziyaret

Tarihi Urfa sokaklarından başlayıp, çarşılar, Balıklıgöl platosu, Urfa Kalesi, Halepli Bahçe Nekropolü, Mozaik Müzesi, Şanlıurfa Müzesi gibi çok sayıda fotoğraflık alanın devamı olacak Kurtuluş Parkı’nın yaklaşık iki ay sonra hizmete sunulması planlanıyor.