Filistin Direnişinin Sembolü Fevzi el-Cuneydi Urfa’da! Filistin Direnişinin Sembolü Fevzi el-Cuneydi Urfa’da!

Şanlıurfa'da 15 Mart'ta yaşanan sel baskınlarında zarar gören sokaklar, Eyyübiye Belediyesi tarafından baştanbaşa yenilenip eskisinden güzel hale getirilirken, evlerinin boyanmasını bekleyen vatandaşlara bir müjde geldi.

Başkan Kuş'un, afet süresince yanlarında olduğunu, defalarca evlerini ziyaret ederek kendileriyle görüştüğünü anımsatan vatandaşlar, böylesi bir afetin Allah'tan geldiğine inandıklarını belirterek “Allah devletimizin eksikliğini vermesin” dediler.

eyyubiye-sel-sonrasi-sokaklar (1)

Başkan Mehmet Kuş'un mahallelerine doğalgaz sözü verdiğini, henüz doğalgaz kazı çalışmaları devam ederken sel afeti yaşandığını belirten vatandaşlar, “Başkanımız sözünü tuttu. Doğalgazımız geldi, sokaklarımız yapıldı, boyandı. Evlerimiz de boyanacak. Devletimizin ev eşyaları için de destek olacağına inanıyoruz. Evlerimizde şu anda bir çöp eşyamız kalmadı” diye konuştular.

Karakoyun Deresinin taşması ve duvarlarının yıkılması sonucu Akabe Mahallesi’ndeki sekiz sokak tamamen sel suları altında kalmıştı. Suların üç metre kadar yükseldiği sokaklarda yaşayan vatandaşlar, dakikalar içinde gelen baskında, sadece canlarını kurtarabilmişti.