Başlıktaki iddiayı, Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, yazdı. Fakıbaba’nın AK Parti'den istifası Türkiye gündeminden düşmüyor.

AKP kulislerinde konuşulanları aktaran Terkoğlu,  Fakıbaba'nın AK Parti milletvekilliğinden istifa etmesinin ardından Şanlıurfa’ya "Nureddin Nebati ile çare bulunacağı" iddiasını yazdı.

Beyazgül, Halkı Mitingine Nasrettin Hoca Örneğiyle Davet Etti Beyazgül, Halkı Mitingine Nasrettin Hoca Örneğiyle Davet Etti

Terkoğlu yazısında şunları kaydetti:

AKP kulislerinde bir sürpriz iddia daha dolaşıyor. O da Urfa’daki yaraya, önümüzdeki dönem, Viranşehirli ağa çocuğu Nureddin Nebati ile ilaç bulunması. “Gözlerindeki ışıltı, Urfa’nın derdine derman olur mu” diye sorduğumda, 2015 Haziran seçimlerinde,

Urfa’da birinci sırada aday olan Nebati’nin bir salon toplantısını anlatıyorlar. Sondan başa doğru adaylar kendisini tanıtırken, sıra birinci Nebati’ye geldiğinde, salonda neredeyse insan kalmamış.

Bu arada, HDP de CHP de, geçen aylarda Urfa’da, yeni il başkanlarıyla teşkilatlanmaya gitti. İYİ Parti de Fakıbaba’yı katarak “Ben de varım” dedi. Önümüzdeki seçim, AKP’nin şehirden sekiz vekil çıkarması oldukça zor görünüyor. Geçen ay Urfa’ya gelen içişleri bakanının, Şenyaşar katliamının sorumlularıyla omuz omuza fotoğraf vermesine bakılırsa AKP yakasında değişen pek bir şey olmayacak."

Yazının Tamamı için tıklayın