Urfa’da, AK Partili Oda Başkanının Erdoğan Rüyası! Urfa’da, AK Partili Oda Başkanının Erdoğan Rüyası!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle 2 yıl 7 ay 15 gün hapisle cezalandırılmasına karar verilmişti.

Alınan bu kararın ardından birçok siyasi parti tepki gösterirken son olarak da Şanlıurfa Eski Belediye Başkanı, İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Eşref Fakıbaba'dan tepki geldi.

Fakıbaba, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Hukuku bahane ederek hukuksuz bir şekilde vatandaşın helal oylarıyla seçilmiş olan sn. Ekrem İmamoğlu'nu görevden alamazsınız" ifadelerini kullandı.
Fakıbaba, paylaşımının tamamında şu ifadelere yer verdi: "Eski bir Belediye Başkanı olarak hatırlatmak isterim... Hukuku bahane ederek hukuksuz bir şekilde vatandaşın helal oylarıyla seçilmiş olan sn. Ekrem İmamoğlu'nu görevden alamazsınız. Bunun hesabını halk mutlaka sandıkta size soracaktır. Hukuk ve Adalet herkese lazım."

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Eşref Fakıbaba, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında bir paylaşım yaparak, "Eski bir Belediye Başkanı olarak hatırlatmak isterim." dedi.