AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Urfa’nın en büyük sorununun lidersizlik sorunu olduğunu söyledi.

Halil Çuhadaroğlu’nun Baş Köşe Programına konuk olan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili, Tarım eski bakanı Fakıbaba  yine çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Fakıbaba, Şanlıurfa’nın bir takım kaptanına ihtiyaç olduğunu belirtti.

fakıbaba ile cuhadaroğlu

“LİDERSİZ BİR ŞEHRDE HİÇBİR ZAMAN SORUN BİTMEZ”

“Lidersiz bir şehrin hiçbir zaman sorunu bitmez.” diyen Fakıbaba açıklamalarını şöyle sürdürdü; 
“Urfa’da gerçekten takım oyunu yok. Urfa’daki sıkıntının temelinde bu var. Takım oyunu oynayacak kişiler de o takımda yok. Urfa’ya lider lazım. Bu çok önemli. Urfa’nın içerisinden bu lideri çıkartamıyorsak o zaman iktidar partileri mutlaka ve mutlaka lider tayin etmeleri lazım. 

“LİDER OLMAYINCA HERKES FARKLI TELDEN ÇALAR”

Lidersiz bir şehrin hiçbir zaman sorunu bitmez. Büyüyemez, gelişemez. Lider olmayınca kimin ne olduğu belli değildir.  Herkes farklı telden çalar. Bir şehirde bir lider olmayınca kaymakamla yada vali ile belediye başkanları arasında sorunlar yaşanır. Bunları ben yaşadım.” 

“AK PARTİ’DEN DE BU KONUDA BİR SES YOK”

Lidersizlik sorununa 2009 yılında vali ile ilişkisini örnek gösteren Fakıbaba “Ben 2009’da vali ile olan ilişkimize bakıyorum; Ne kadar berbattı. Düşünebiliyor musunuz? Bir şehirde belediye başkanı ile vali arasında diyalog iyi değil. Veya birbirine düşman. 

Şam'la İlk Teması Bakın Kim Başlatıyor Şam'la İlk Teması Bakın Kim Başlatıyor

“URFA KENDİ KADERİNE TERK EDİLMİŞ”

Yani bir ilde lider sorunu olduğu zaman ilçelerde kaymakamla ilçe başkanı, belediye başkanı il başkanı arası iyi olmaz.  Urfa’nın bana göre en büyük eksikliği ve AK Parti’nin de bana göre en büyük eksikliği bu. 
Diyecek ki ‘Kardeşim bir dakika ne oluyor. Antep böyleyken size ne oluyor. ? Ben şunu tayin ettim. Ama maalesef bu konuda Partiden bu yönde gelen bir ses de yok. Urfa kendi kaderine terk edilmiş. 

“BANA GÖRE ŞANLIURFA ÇOK İYİ YÖNETİLMİYOR”

Herkes kendini abi sanıyor. Yaşın büyük olmasıyla alakalı değil abi olmak. Ben genç arkadaşı da abi olarak görürüm. Bu makamlar bugün vardır yarın yoktur. Şanlıurfa ve Şanlıurfa’nın ilçelerinin çok iyi yönetilmesi lazım. Bana göre çok iyi yönetilmiyor. “ifadelerini kullandı.