Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Urfa'nın Milli Mücadelede elzem bir öneme sahip olduğunu belirten Başkan Karadağ:"Bu uğurda canını feda eden herkese minnet borçluyuz"dedi.

Başkan Karadağ mesajında şu ifadeleri kullandı," Tüm Şanlıurfalı hemşehrilerimin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü, şan ve şeref günü kutlu olsun.

Cesaretli, kahraman, yiğit Urfalıların 11 Nisan 1920 tarihinde, kıt imkanlarıyla yokluklar ve sıkıntılar içinde tedarikli işgal kuvvetlerine karşı kazandığı bu zafer, 1923 yılında yüce Meclisin kuruluşuna hem moral hem destek olmuş, bilhassa Anadolu’nun içlerine ilerleyen ve Ankara’yı tehdit eden işgalin önünü keserek kurtuluş savaşının tüm yurt sathında başarıyla sonuçlanmasına büyük katkıda bulunmuştur. Ulusal Kurtuluş Savaşımızda Urfalılar göstermiş olduğu bu üstün cesaret ve kahramanlık sebebiyle de TBMM tarafından 12 Haziran 1984 tarihinde 3020 sayılı kanun ile Urfa'ya Şanlı unvanı verilmiştir.

Gözden kaçırmayın

AK Parti Urfa İl Başkanı'nın Hesabını Çaldılar AK Parti Urfa İl Başkanı'nın Hesabını Çaldılar

 Biz o şanlı unvanını dün de, bugün de, yarın da hep gurur ile taşıdık, taşıyacağız.

Bir kez daha  Şanlıurfa’nın kurtuluşunun 102. yıl dönümünde başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurucularını ve bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyorum.

 Şanlıurfa'mızın kurtuluş gününü de en içten dileklerimle kutluyorum"şeklinde konuştu.