Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğinden Cumhurbaşkanlığı Kararı ile GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı olarak atanan Dr. Hasan Maral görevine başladı

Şanlıurfa'daki KPSS iddiasına ÖSYM'den Açıklama Şanlıurfa'daki KPSS iddiasına ÖSYM'den Açıklama

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’na 2 yıldan sonra başkan atanmış oldu. GAP İdaresi Başkanlığı görevine 2 yıldır Mehmet Açıkgöz vekaleten bakıyordu.

Bu arada Sadrettin Karahocagil, emeklik kararı nedeniyle 2008 yılından 2020 yılına kadar yürüttüğü GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (GAP BKİ) görevinden ayrılmıştı. Sadrettin Karahocagil’den sonra GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nı 2 yıl boyunca yeni bir isim atanmamıştı.

DR. HASAN MARAL KİMDİR?
Diyarbakır Hani İlçesi doğumlu olan Dr. Hasan Maral 2 üniversite mezunu olup iyi derecede İngilizce biliyor. 2 çocuk babası olan Dr. Hasan Maral Ziraat Fakültesi ve Kamu Yönetimi mezunudur. Memuriyete Bitlis-Güroymak İlçe Tarım Müdürlüğünde Teknisyen olarak başlayan Dr. Hasan Maral daha sonra sırasıyla Diyarbakır Hani İlçe Tarım Müdürlüğünde Mühendislik, Diyarbakır Çermik İlçe Tarım Müdürlüğü ve 2015 yılında da Karacadağ Kalkınma Ajansı’na geçiş yaptı. 2016 yılının Nisan ayında Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri rahatsızlanıp vefat edince yerine Dr. Hasan Maral atanmıştı.