GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’na son 2 yıldır başkan atanmazken Urfadasın haber sitesi editörlerinin edindiği bilgiye göre GAP küçülmeye gidiyor.

İzol’lara ait kiralık binada bulunan GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nda personel sayısının azaltılacağı öğrenildi. GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nda yaklaşık 400 personelin bulunduğu bu personellerinde 120 civarına düşürülmesi için çalışmaların başladığı iddia ediliyor.  GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’ndaki 280 civarındaki personelin ise farklı kurumlara dağıtılacağı öğrenildi.

Bu arada daha önce merkezi Ankara’da bulunan GAP Kalkınma İdaresi Başkanlığı’na ilk operasyon Şanlıurfa’ya taşınmasıyla vuruldu. GAP Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın Şanlıurfa’ya  taşınmasına rağmen GAP’ın tamamlanması mümkün olmadı. Enerji projelerindeki yatırımlar tam gaz giderken tarımsal sulama projeleri kaplumbağa hızıyla devam etti. Bazı projeler ise çürümeye terk edildi. Şimdi ise GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın küçülmeye giderken adeta lav edilme aşamasına gelindi.

Gözden kaçırmayın

Hapis Cezası Bulunan Şahsı Jandarma Yakaladı Hapis Cezası Bulunan Şahsı Jandarma Yakaladı

Öte yandan Sadrettin Karahocagil, emeklik kararı nedeniyle 2008 yılından 2020 yılına kadar yürüttüğü GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (GAP BKİ) görevinden ayrılmıştı. Sadrettin Karahocagil’den sonra 2 yıldır GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’na yeni bir isim atanmadı. GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nı Mehmet Açıkgöz vekâleten yürütüyor.