Gaziantep’te ise Taziye Evlerinin kullanımı bedava olduğu gibi taziye evine ilk gün yemeği Şahinbey Belediyesi gönderiyor.

İğneden ipliğe gelen zamlar, konutlarda kira ve daire satışlarında olduğu gibi Taziye Evlerini kullanan acılı aileleri de vurdu. Taziye evleri işletmecileri elektrik faturalarının çok yüksek geldiğinden dert yandı.  Taziye Evlerinin günlük kullanım ücretinin bin TL olmasını savundular.  

Halkların Demokrasi Partisi(HDP) Urfa İl eş başkanı Ahmet Atış da  taziye evlerinin günlük ücretlerinin yüksek olduğunu savunarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “ Bu talancı zihniyetten ölünce dahi kurtulamıyorsunuz. “ dedi. 

Urfa’da taziye evlerini kullananlardan ortalama 700 TL ve artı personel gideri alındığını dile getiren Ahmet Atış “Karaköprü Gerger Taziye Evinden günlük 600 TL, Özlek Taziye Evinden ise günlük 750 TL artı personel gideri talep ediliyor.” ifadelerini kullandı.

TAİZE EVLERİNİN AYLIK ELEKTRİK FATURASI 8 İLE 10 BİN TL 

HDP Urfa İl Eş Başkanı Ahmet Atış’ın çıkışına cevap veren Taziye Evi işletmecisi Hamza Toprak ise “Ahmet Atış sen siyasetini taziye evi üzerinden yapma. Buradan sana ekmek çıkmaz. Sen işin iç yüzünü bilmeden konuşma. Ayda 8/10 bin arası elektrik faturası geliyor. Bu faturayı sen mi ödüyorsun yoksa orada çalışan elemanlar mı ödüyor. Bir ayda 6 taziye olmuş gelen elektrik faturası 8700 TL . Bu kalan parayı kim ödeyecek belediye mi ödeyecek sen mi ödeyeceksin?”  siteminde bulundu.