Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen ve kulak burun boğaz uzmanı Op. Dr. Ali Akbaş'ın gerçekleştirdiği başarılı operasyon ile sağlığına kavuşan şahıs taburcu edildi.

Olay bir hafta önce Viranşehir’de bir oto yıkamacıda yaşandı.  Su tabancasıyla arabasını yıkamaya çalışan Mahmut Vural’ın, tazyikli su püskürtme işlemi esnasında, kazara boğazı kesildi. Çevredeki vatandaşların olay yerine ambulans çağırmasıyla Viranşehir Devlet Hastanesine kaldırılan Vural, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye Ek Hizmet Binasında Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Ali Akbaş tarafından yapılan tıbbi müdahale ve gerçekleştirilen operasyon ile Mahmut Vural’ın hayatı kurtarıldı. Yapılan operasyon sonrasında hastanın sağlık durumu düzelmeye başladı ve geçtiğimiz Perşembe günü taburcu edildi.

Op. Dr. Ali Akbaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Hastamızın yaşadığı kazada boğazında kesik meydana gelmişti. Hızlı bir şekilde müdahale etmemiz gerekiyordu. Operasyonu gerçekleştirirken, hastanın durumunu dikkatle değerlendirdik ve gerekli adımları attık. Şu anda hastamızın sağlık durumu stabil ve iyileşme sürecine girmiştir" dedi.

Editör: Urfadasin Haber