AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Gülender Açanal’ın erkeklerin oturduğu Taziye Evine girmesini haberleştiren Urfadasın haber sitesinin bu haberi gündem oldu.

Kadınların genellikle kadınların oturduğu Taziye Evine girip taziyesini ilettiği Urfa sosyolojisinde AK Partili kadın milletvekilinin Erkeklerin Taziye Evine girmesi bir çok kişiyi şaşırttı.

Viranşehirli Murat Sever “Şanlıurfa’da kadınların erkeklerin taziye evine girip başsağlığı dilediği sanırım nadir görülürken, Milletvekili Zemzem Gülender Açanal Urfa'da erkek taziye evine girip vefat eden kişi için başsağlığı diledi. Ben böylesini ilk defa görüyorum ve bu Milletvekilini de ilk defa bir yerde gördüm oda bence yanlış yerde sanırım. Kadınlar tarafına girmesi gerekmiyor muydu?” ifadelerini kullandı.

Gözden kaçırmayın

Aziz Aydınlık’tan 19 Mayıs Mesajı Aziz Aydınlık’tan 19 Mayıs Mesajı

Şanlıurfalı gazeteci Fatma Keber de “Şanlıurfa’da kadınların erkeklerin taziye evine girip baş sağlığı dilediği sanırım nadir görülürken, Milletvekili Zemzem Gülender Açanal Urfa'da erkek taziye evine girip vefat eden kişi için başsağlığı diledi. Daha ne istiyonuz azizim sergi, açılış taziye bunlarda saha olsun demi  daha ne olsun? Sorunları sevgiyle evrene gönderiyoruz. “ yorumunu yaptı.

Şanlıurfa’nın rayocu, proğramcı ve ses sanatçısı Halil Çuhadaroğlu da  “Taziye dileğini sunmak için uygun kıyafet içersinde kadın, taziye evine gidebilir.” görüşünü savundu.
İşte Urfadasın haber sitesinin gündeme getirdiği o haberin linki TIKLAYIN