Şanlıurfa’nın Hilvan İlçesinde meydana gelen sel felaketinde ev ile iş yerlerini su bastı, alt yapı çöktü. İlçenin yarısından fazlası elektriksiz kaldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile SUSKİ ekipleri, selde etkilenen Hilvan’da seferber oldu. Selden yaşanan yüzlerce evde su baskınlarında itfaiye ekipleri 22 evde tahliye gerçekleştirdi.

İlçede akşam saatlerinde başlayan yağmur yerini dolu ve sağanağa bıraktı. Kuvvetli yağış nedeniyle cadde ile sokakları su kapladı. İlçe merkezindeki 779. sokakta iki aracın bir kısmı su içerisinde kalırken, bazı evlerde su baskını oluştu. Kırsal mahallede oluşan su baskını nedeniyle bazı kanatlı hayvanlar telef oldu. Görüş mesafesi 3 metreye kadar düştü. Hilvan Siverek arasındaki kara yolunda sürücüler güçlükle ilerledi. Negavasyonla yolu takip etmeleri ise dikkat çekti. Tarım arazileri sular altında kaldı.

HİLVAN'DA YARALAR SARILIYOR 

 Şanlıurfa ile birlikte Diyarbakır’dan da bölgeye gönderilen AFAD ekipleri, evlerde su tahliye çalışmalarına devam ediyor. Sokakların çamur deryasına döndüğü ilçede bazı evlerin duvarları da yıkıldı. Sel nedeniyle Şanlıurfa ve Diyarbakır’dan bölgeye Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri sevk edildi. AFAD Diyarbakır İl Müdürlüğünden bölgeye giden 15 kişilik ekip, Birlik Müdürü Mehmet Karaaslan eşliğinde çalışmalarını sürdürüyor.
Öte yandan şu anda herhangi bir can kaybının yaşanmadığı Hilvan'da ekipler çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

“YAĞIŞLAR BİR GELDİ, PİR GELDİ”

Gözden kaçırmayın

Sizce Hangisi Şanlıurfa Valisi? Sizce Hangisi Şanlıurfa Valisi?

Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar “Nicedir beklediğimiz yağışlar bir geldi, pir geldi. Bugün saat 15:00 dolayında yağan aşırı dolu Hilvan merkez, Üçüzler, Malören ve Alyele kırsal mahallelerimizdeki arazilerde ciddi hasar oluşturdu. Hasar çalışmaları başlatılmış olup Çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” ifadelerini kullandı.