Şanlıurfa'da Hastaneyi ve atölyeleri gezen Milli Eğitim heyeti  bağımlılıktan arınan gençlerin çalışmalarını incelediler.

Şehit Oğlu İçin 78 Yaşında Kur'an-I Kerim Okumayı Öğrendi Şehit Oğlu İçin 78 Yaşında Kur'an-I Kerim Okumayı Öğrendi

26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı İle Mücadele Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü stratejiden sorumlu Şube Müdürü Nilgün Müjdeci ve AR-GE  üyelerinden Yasemin Biner ile AR-GE’den uyuşturucu ile mücadeleden sorumlu Muharrem Çelik eşlik etti. AMATEMİ ziyaret eden heyete Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Hüseyin Çelik ÇEMATEM doktoru Sema Çam Sarıoğlu  karşıladı. Hastaneyi ve atölyeleri gezen Milli Eğitim heyeti  bağımlılıktan arınan gençlerin çalışmalarını incelediler. İl Milli Eğitim Şube Müdüre Nilgün müjdeci gençlerle sohbet ederek sanat çalışmalar hakkında fikir aldı. Müjdeci gençlerin bu güzel çalışmaları ortaya koymaları kendisini çok sevindirdiğini söyledi.  AMATEM yetkilileri çalışmalar konusunda Milli eğitim'den gelen heyete bilgi verdi ve Milli Eğitim' ın onları yalnız bırakmadıklarından dolayı teşekkür etiler.

Hastane Müdür Yardımcısı Hüseyin Çelik Birleşmiş Milletler genel kurulunda 1989'da itibaren 26 Haziran Dünya Uyuşturucu İle Mücadele Günü olarak kabul edildiğini belirterek bu mücadeleye işbirliği ile başarabileceğinizi söyledi.hastane olarak açıldığı günden bu yana sürekli hizmet ettiklerini vurguladı. Çematem doktora Sema Çam Sarıoğlu da yakında hasta alacaklarını belirterek bunun için de Milli eğitim'de bazı talepleri olacağını söyledi. Hastane yetkileri dinleyen Milli Eğitim Şube Müdürü Nilgün Müjdeci imkanları ve yetkileri dahilinde gelen tüm istek ve taleplerinize cevap vereceğini ve takipçisi olacağını belirtti. Maddede aranan AMATEM’ de atölyelerde çalışan gençlerin taleplerini de dinleyen Milli Eğitim stratejden sorunları şube müdürü müjdeci önümüzdeki eğitim ve öğretim döneminde de birim olarak işbirliği projeleri hayata geçireceğini söyledi. Müjdeci, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında 134 okul 29 bin kişiye Milli Eğitim bünyesinde önleme eğitimleri Ar-Ge birimi olarak yaptıklarını önümüzdeki yıl bu sayı daha da katlanarak yapacaklarını vurguladı amatem müdür yardımcısı Hüseyin Çelik Bu mücadeleye diğer kurumların ve ilgili STK' ların da desteklerini beklediğini söyleyerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve  ziyaretlerine gelen heyete teşekkür etti.