ABD'de  14 yaşındaki Harris Wolobah isimli bir çocuğun sosyal medyada viral olan  "baharatlı tortilla cipsi yeme meydan okuması"na katıldıktan sonra beklenmedik bir şekilde yaşamını yitirdi. Otopsi sonucunu gören ailesi ve yakınları şaşkınlığını gizleyemedi.

Massachusetts eyaletinde, geçen yıl sosyal medyada gördüğü baharatlı tortilla cips yeme meydan okumasına katılan ve ani bir şekilde yaşamını yitiren 10'uncu sınıf öğrencisi Harris Wolobah'ın otopsi raporuna ulaşıldı.

Rapora göre, Paqui firmasının ürettiği çok baharatlı cipsi yedikten kısa bir süre sonra rahatsızlanan Wolobah,  "Yüksek seviyede tüketilen kapsaisin (acı biberlerin aktif bileşeni) sonucu oluşan ani kalp durması" sonucu hayatını kaybetti.

Harran Üniversitesi'nde Suriyeli Salih Hüseyin'in Doktora Tezi Oy Birliğiyle Kabul Edildi Harran Üniversitesi'nde Suriyeli Salih Hüseyin'in Doktora Tezi Oy Birliğiyle Kabul Edildi

Çocukta kalp büyümesi ve kalp kası bandı rahatsızlığının da bulunduğu belirtildi.

"YEDİKTEN SONRA SU İÇMEYİN"

Bu arada, Paqui üreticisi, sosyal medya üzerinden başlattığı "meydan okuma"da, tüketicilerden  dünyanın en acı iki biberinden elde edilen ürünü yerken çektikleri videoları paylaşmasını ve ürünü tükettikten sonra su içmemesini istemişti.

ABD genelinde yaygın olan bu "meydan okuma"ya katılan onlarca çocuk, hastaneye kaldırılmıştı. 

Son derece acı olan bu ürüne karşı çocuk ve gençlere uyarılarda bulunuluyor.

Editör: Urfadasin Haber