Sandıkların kurulmasına saatler kala, Şanlıurfa'da muhalefet açısından bu seçimlerin 2019'a kıyasla daha zorlu geçeceği belirtildi.

AK Parti için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'nı yönetme mücadelesinin İstanbul Büyükşehir seçimleri kadar önemli ve hatta İstanbul gibi  Şanlıurfa da Türkiye Seçiminin anahtarı gibi görülüyor.

GÖZLER ŞANLIURFA SEÇİMLERİNDE 

Türkiye gündemine oturan ve İstanbul, Ankara kadar gözlerin çevrildiği Şanlıurfa'da, "AK Parti'nin kalesi sarsılıyor mu?" sorusu dillerden düşmüyor.

Her ne kadar "AK Parti'nin kalesi sarsılıyor mu?" gündemdeki yerini korusada 1 Milyon 200 bin seçmen, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini kimin yöneteceğine karar vermek için pazar günü sandığa gidecek.

31 Mart 2024 Yerel Seçiminde Şanlıurfa, Türkiye'nin dinamosu olacak.  "Urfa değişirse Türkiye değişir" bakış açısının son yıllarda ağır bastığı Şanlıurfa'da, 5 yıl önce bir araya gelen muhalefet kazanmaya en yakın görülmesine rağmen kazanamadı. 

MUHALEFET ARTIK BİRLİK DEĞİL

Muhalefetin durumu 2024 seçimlerinde farklı bir hal aldı. 

Muhalefet, son seçimlerden farklı olarak artık birlik değil. Anketler, Şanlıurfa'da yarışın başa baş geçebileceğini söylesede Cumhur İttifakı'nın adayı Zeynel Abidin Beyazgül seçimi kazanmaya daha yakın duruyor. 

AK Parti MKYK'sında Şanlıurfa Yenilgisi de Ele Alındı AK Parti MKYK'sında Şanlıurfa Yenilgisi de Ele Alındı

CUMHURBAŞKANLI YENİLGİSİNİN ARDINDAN MUHALEFET ŞANLIURFA'DA DA ÇÖKTÜ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 5 yıllık süreçte kente nefes aldıran onlarca projeye imza atmasının yanı sıra sosyal belediyecilik konusunda da garip gurabanın gönlünü fethetti. 

2019 yılında 6 partili koalisyonun desteğine rağmen muhalefet, Zeynel BaşkanI yenemedi, Bu ittifaka rağmen Zeynel Başkan kazandı. Şimdi se böyle bir ittifakan bulunmuyor. Geçen yılki cumhurbaşkanlığı yenilgisinin ardından muhalefet çöktü.  Aralarında DEM Parti'nin de bulunduğu diğer muhalefet partilerinin Şanlıurfa'da kendi adayları var.  Ortaya çıkan mevcut tablo Zeynel Başkanın 31 Yerel seçimine bir adım önde gitmesini sağladığı için seçimi kazanmaya en yakın isim görülüyor.

Editör: Urfadasin Haber