ŞUSKİ’nin vurdumduymazlığı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e siyaseten zarar verdiği için “Zeynel başkana kumpas mı kuruluyor.” sorusunu akıllara getiriyor.

Zeynel Başkan, birçok ulusal ve yerel basında 4 yılda 40 yıllık iş yaptığını, Şanlıurfa’nın bundan sonra Zeynel Başkan öncesi ve Zeynel Başkan sonrası şeklinde anılacağını anlatırken ŞUSKİ’nin yerel seçim sürecine girdiğimiz şu günlerde sorunları çözmede gecikmeli davranması Zeynel Başkan’a zarar veriyor.

AÇIKTAN AKAN KANALİZASYON GÖRÜNTÜSÜ GERİ KALMIŞ ÜLKELERDEKİ GÖRÜNTÜYÜ ARATMIYOR

Şanlıurfa Otobanında Yağ Yüklü Tır Cayır Cayır Yandı Şanlıurfa Otobanında Yağ Yüklü Tır Cayır Cayır Yandı

Bu çerçevede Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi Aşağı Bostancılarda açıkta akan kanalizasyon, geri kalmış ülkelerin yerleşim yerlerindeki görüntüleri aratmıyor. 

GELDİLER BAKTILAR GİTTİLER

Aşağı Bostancılar Köyünde ikamet eden İbrahim Şermet, urfadasın habere ulaşarak şu iddiaları dile getirdi; ” Bazı köylerde kanalizasyonu ŞUSKİ alıp bir dereye veriyor. Bizim köy için de ŞUSKİ’den talep ettik. Bir ara geldiler baktılar ve gittiler. 

DERDİMİZİ HANGİ KURUMA ANLATTIKSA TIK YOK

Suruç Belediyesine ilettik Tık yok. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne ilettik Tık yok. Biz derdimizi kime yanalım. 

KANALİZAZSYON İÇME SUYUMUZA KARIŞIYOR İDDİASI

Açıktan akan kanalizasyon suyu içme suyumuza karışıyor. Köyde yaşayan halk hastalanıyor. Çocuklarımızı ne kadar kontrol altına alsak ta açıkta akan kanalizasyon suyunda oynuyor, hepsi hastalanıyor. 

DERDİMİZİ GAZİANTEP BELEDİYE BASKANI FATMA ŞAHİNE Mİ BİLDİRELİM 

Bu Suruç’un suçu nedir anlamış değiliz. Derdimizi Antep belediyesine mi Antep Milletvekillerine bildirelim. Ne yapalım. Derdimizi gidip kima anlatalım. Markopaşaya mı anlatalım”