Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesinde bulunan Özel Metrolife Hastanesine karın ağrısı şikayeti ile başvuran Fadile B.nin karaciğerinde kist teşhis edildi.

Karın ağrısı sonucu Özel Metrolife Hastanesine başvuran 55 yaşındaki Fadile B. isimli hastanın yapılan tetkiklerinde karaciğerinde 10x8 santimetrelik karaciğer kist hidatik (hayvan kisti) olduğu tespit edildi. 

Şanlıurfa Şehir Hastanesi İnşaatı Durdu Şanlıurfa Şehir Hastanesi İnşaatı Durdu

Özel Metrolife Hastanesinde tedavi altına alınan Fadile B. Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.Faik Tatlı,  Anestezi uzmanı Uzm.Dr. Ali ÇİĞDEM’ ile birlikte yürüttüğü kist ameliyatıyla 10x8 santimetre çapındaki kist 2 saatte alındı. Yapılan başarılı ameliyat sonrası eski sağlığına kavuşan Fadile B, kendisini ameliyat eden doktorlara, hastane idareci ve personellerine teşekkür etti.

Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr. Faik Tatlı, "Hastamız 55 yaşında kadın hasta. Biz bu hastayı karın ağrısı nedeniyle yatırdık. Tetkiklerinde karaciğerinde yaklaşık 10x8 santimetrelik bir kist tespit ettik. Sonraki tetkiklerinde bunun bir parazite bağlı olarak Karaciğer Kist Hidatik olduğunu tespit ettik. Başarılı ameliyatın ardından hastayı sağlıklı olarak taburcu ettik.” 

Özel Metrolife Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Cengiz Karakucak, "Bu ameliyat Özel Metrolife Hastanesinde yapılan karaciğer kist hidatik ameliyatıdır. Bu başarılı ameliyatlarından dolayı doktorlarımız Faik tatlı ve Ali Çiğdem’e çok teşekkür ediyorum. Bu ay içerisinde hastanemize nöroloji ve plastik cerrahi bölümlerini de dahil ettik, İlimizde yapılmayan birçok ameliyatı hastanemizde başarılı olarak yapmaya başladık, Diğer branş doktorlarımızın gelmesi ve yataklı servislerimizin de artmasıyla beraber ameliyatların daha fazla olmasını planlıyoruz" şeklinde konuştu.