Urfa'nın 14 milletvekili sayısı olmasına ve Karadeniz'den de daha fazla iktidara oy vermesine rağmen Trabzon’a sahil yolu Urfa’ya da “Ölüm Yolu” reva görülüyor.

Uzun bir süredir Şanlıurfa’nın gündeminde olan, Viranşehir, Akçakale ve Suruç Ölüm yolunda bir türlü iyileştirme yapılmadı. Şanlıurfa Milletvekillerinden bazıları zaman zaman “Müjde! Yatırım programına alındı” dese de vatandaşlar söz konusu Urfa ölüm yolunda hayatlarının kaybetti.

Gözden kaçırmayın

Şanlıurfa’da Hırsızlık Suçuna Rekor Ceza! Şanlıurfa’da Hırsızlık Suçuna Rekor Ceza!

En son dün gece Suruç ‘Ölüm Yolu’nda 2 kişi öldü 7 kişi yaralandı. Ölenlerden biri de gazeteci Fethi Kaplan diğeri iş verini Halit Öz. Bugün, Şanlıurfa’nın vekilleri, AK Parti Teşkilatının temsilcileri taziye, baş sağlığı mesajı yayınlayıp durdu.

Şanlıurfalıların yıllardır beklediği Kuzeybatı Çevre Yolu bile tamamlanmadan açılırken Karadeniz’e dev projeler kısa sürede tamamlanması dikkat çekiyor. Şanlıurfalıların iktidar partisine 20 yıldır her seçimde yüzde 90’lara varan oy vermesine rağmen oylarının geri dönüşümünü yatırım, hizmet olarak alamaması hayal kırıklığına neden oluyor.