Maaşların eksik ödenmesi, çalışanların mali durumunu olumsuz etkilerken, geçim sıkıntısı yaşayan çalışanlar ay sonunu nasıl getireceklelerini düşünüyor.

Bazı çalışanların, faturalarını ödemekte zorlanacağını ifade ederken birçok çalışanın ise temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekeceği tahmin ediliyor.

Daha önce benzer sorunlarla karşılaşmadıklarını belirten çalışanlar bu sorunun, yerel seçimlerin hemen ardından yaşanmasını endişe verici olarak yorumluyor.

Karaköprü Belediyesi  konuyla ilgili henüz bir resmi açıklama yapmadığı için belirsizlik devam ediyor.

Bu durum, çalışanların geleceği ve maddi güvencesi konusunda kaygıların artmasına neden oldu.

Karaköprü Belediyesi çalışanları, belediyeden açıklama beklerken, yaşadıkları mağduriyetin de bir an önce çözülmesini istiyor.

Karaköprü Belediyesinden yapılan açıklamada ise maaşların kademeli ödeneceği bildirildi.

Şanlıurfa'da Düzenlenecek Kültür Yolu Festivali Dolu Dolu Geçecek Şanlıurfa'da Düzenlenecek Kültür Yolu Festivali Dolu Dolu Geçecek

Karaköprü Belediyesi açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “Karaköprü Belediyesi olarak kurum bünyesinde çalışan personelin maaşlarında bir kesinti yapılması söz konusu değildir. Kurum olarak mali dengenin sağlanması amacı ile personel maaşları bu ay kademeli olarak ödenecektir. Hali hazırda personellerimizin maaşlarının ½’si Mayıs ayının 15’i itibari ile hesaplarına yatırılmıştır. Bugün itibari ile (16 Mayıs) kalan maaşların ½’side personellerimizin hesaplarına aktarılacaktır. Toplamda maaşların ¾’ü ödenmiş olacaktır. Kalan maaş ödemeleri ise önümüzdeki hafta yapılacaktır”

Editör: Urfadasin Haber