Son günlerde yaşanan salgını nedeni ile Karaköprü Çocuk Acil Servisi doldu taştı. Acil serviste yaşanan yoğunluk hastaların da tepkisine neden oldu. 2 doktorun çocuk acilde hastaya baktığını ve kendisinin akşam saatlerinde hastaneye çocuğunu götürdüğünde numaratörün 800’ü gösterdiğini dile getiren  Mehmet Doğan “Allah hastaları buraya düşürmesin. Çocuk çok hastaydı, ateşi çok yüksek olmasına rağmen sıra bir türlü bize gelmedi. Şanlıurfa’da çocuk hastanesi yetersiz. Millet perişan. Şuan ki numaratör yani alınan kişi sayısı ve bekleyeni de göz önünde bulundurursanız 800 kişi 1500 kişi olacak demektir. Bu kadar hastaya 2 doktor bakıyor. ”ifadelerini kullandı.

URFA SAĞLIK MÜDÜRÜ DE AŞIRI YOĞUNLUĞA BİR GÜN ÖNCE ŞAHİT OLMUŞTU

Urfa sağlık müdürü hastanede

Bu arada geçtiğimiz günlerde de Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, gece yarısı birçok hastanenin acil servislerini denetledi ve hastanelerdeki yoğunluğa şahit oldu.

Urfa'nın 2023 Yılı Sağlık Planlama Toplantısı Yapıldı Urfa'nın 2023 Yılı Sağlık Planlama Toplantısı Yapıldı

Acil başvuru oranında artışlar gözlemlediğini söyleyen Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm “Biz de bu mevsimsel rahatsızlık nedeniyle hastanelerimize başvuran hastalarımızın olabilecek aksaklıkların önüne geçebilmek adına yerinde inceleme ve değerlendirme çalışmaları yaptık. ”dedi.