Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Şehir Buluşmaları çerçevesinde geldiği Şanlıurfa’da “Türkiye'nin Geldiği Noktayı Hazmedemeyen Muhalefet Var “ dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Şanlıurfa’da "AK Parti 2023'e Doğru Şehir Buluşmaları" programında, basın mensuplarıyla bir araya geldi. 
Kirişci, burada yaptığı açıklamada, “AK Parti karşıtlığı, Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığı ama ötesinde Türkiye'nin bu geldiği noktayı hazmedemeyen bir muhalefet var. “ ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa'dan, CHP’ye Büyük Katılım Şanlıurfa'dan, CHP’ye Büyük Katılım

"BİZ BUNLARA MÜSADE ETMEYECEĞİZ"

“Muhalefet önemlidir.” Diyen Bakan Kirişçi açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Muhalefet demokrasilerde iktidardan çok daha önemlidir ama Türkiye'de muhalefet diye bir şey yok. Türkiye'de içeride ve dışarıda vesayet odaklarının kuklası haline gelmiş çevreler var, birbirine benzemezler var. Bir şeyler üretebilmek için AK Parti karşıtlığı, Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığı ama ötesinde Türkiye'nin bu geldiği noktayı hazmedemeyen bir muhalefet var.  Biz bunları müsaade etmeyeceğiz.

Biz millet olarak bunlara asla izin vermeyeceğiz. İktidarları döneminde başlarından geçmeyen olay kalmadı. Sözde yeşil sevdalıların üç ağacı koruyacağız diye Türkiye'nin morali ve motivasyonunu alt üst ettiğini ve devamında 15 Temmuz'u getirdiğini ancak bu aziz milletin o gece liderinin etrafında kenetlenerek Türkiye ve dünyaya ‘Türkiye işgal edilemez, Türkiye vesayet odaklarının artık yaşayabileceği bir ülke olamaz’ dediklerini gördük” 

Toplantı, Bakan Kirişci’nin açıklamalarının ardından soru-cevap şeklinde devam etti. Bakan Kirişci, gün içinde temaslarını sürdürecek.