Şanlıurfalılara ‘’Kış deyince aklınıza ne geliyor’’ diye sorduk aldığımız cevaplar ise oldukça ilgi çekiciydi.

Urfadasın mikrofonlarını Şanlıurfalı vatandaşlara uzatıp ‘’Kış deyince aklınıza ne geliyor’’ diye sorduk aldığımız cevaplar ise şaşırtıcı oldu. Kimi vatandaşın aklına odun, kömür gelir iken kimi vatandaşın aklına ise köy kızlarının geldiği söylendi.

‘’KIŞ DEYİNCE BENİM AKLIMA KÖY KIZLARI GELİYOR’’

‘’Kış deyince benim aklıma köy kızları geliyor’’ ifadelerine yer veren Mehmet Tagma:’’ Biz köylü olduğumuz için kış deyince benim aklıma köy kızları geliyor. Köyde insanlar azdır biz herhangi bir yerde toplanıyoruz gözlerimizi kapatıp oynuyoruz. Bizim gençliğimiz bu şekildeydi’’dedi.

‘’KIŞ DEYİNCE AKLIMA ODUN, KÖMÜR GELİYOR’’

‘’Kış deyince aklıma odun, kömür geliyor’’sözlerini kullanan Nuri Şerbetçi:’’Kış bir iklimdir. Kışın tadı ayrı yazın tadı ayrıdır ve bunlar birer mevsimdir. Kış deyince aklıma yağmur, fırtına, soğuk geliyor. Ayrıca kış deyince aklıma doğal gaz geliyor, odun, kömür geliyor. Şuanda alabiliyoruz dersek yalan olur çünkü pahalılar ama inşallah biraz düşer’’ ifadelerini kullandı.

‘’KIŞ AÇLIK SINIRINDA OLAN İNSANLARIN DAHA KÖTÜ BİR DURUMA GELMESİNİ HATIRLATIYOR’’

‘’Kış açlık sınırında olan insanların daha kötü bir duruma gelmesini hatırlatıyor’’ sözlerini ifade eden Ahmet Batur:’’Kış açlık sınırında olan insanların daha kötü bir duruma gelmesini hatırlatıyor. Evine odun, kömür alamayan insanlar var. Bir ton odun olmuş üç bin lira asgari ücret ile çalışan biri geçimini nasıl sağlasın. Durumu kötü olan insanlar için kış iyi değil. Asgari ücret ile çalışan beş kişilik bir aile üç bin liraya odun alırsa geçimini nasıl sağlayabilir’’dedi.

‘’HER ŞEY İKİ KATINA ÇIKMIŞ FİYATLAR ARTTIĞI İÇİN GEÇİNMEK ZORDUR’’

‘’Her şey iki katına çıkmış fiyatlar arttığı için geçinmek zordur’’ ifadelerini kullanan Ahmet Aslan:’’ Kışı geçirmek zordur. Her şey iki katına çıkmış fiyatlar arttığı için geçinmek zordur. Kış deyince akılma çocuklara kıyafet, odun kömür geliyor’’ifadelerinde bulundu.

‘’KIŞ DEYİNCE AKLIMA MİLLETİN GEÇİM SIKINTISI GELİYOR’’

Eyyübiye Gençliği Motivasyonu Yakaladı Eyyübiye Gençliği Motivasyonu Yakaladı

 ‘’Kış deyince aklıma milletin geçim sıkıntısı geliyor’’ sözlerine yer veren Mehmet Taş:’’ Milletin geçim sıkıntısını anlatıyor. Şanlıurfa’nın hiçbir ilçesinde doğal gaz yok onun için herkesin odun, kömür ile uğraştığını aklıma getiriyor. Geçim sıkıntısı çok olduğu için ve çalışanlarda asgari ücret ile çalıştığı için ben böyle düşünüyorum’’sözlerinde bulundu.

ÖZEL HABER:PAYAM KAYA