Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen bir organizasyonla önce Ürdün'e oradan da Filistin'e giden Şanlıurfalı imam Hasan Saklanan'ın Mescid-i Aksa'ya giremeye çalışılırken bir kaç gön önce öldürülmüştü.

Naaşı İsrail'in elinde olduğu için cenazesi henüz Şanlıurfa'ya getirilmeyen şehit Hasan Saklanan ve  tüm şehitler için Şanlıurfa STK'ları Platformu olarak öglen Eyyüp Peygamber Camiinde gıyabi cenaze namazı klınıp dua edildi.

Namaz sonrası konuşan şehidin kardeşi Ramazan Saklanan, kardeşinin imam olduğunu, İslam'ın gereklerini yerine getiren dürüst bir insan olduğunu ifade etti. Saklanan, abisinin gittiğinden aile fertlerinin haberi olmadığını belirtti.

Gıyabi cenaze namazı sonrası cami avlusundaki kalabalık "Hamasa Selam, Direnişe devam, Kanımız Canımız Aksa'ya feda, Dişe diş, kana kan intikam intikam" sloganları attı.

Kalabalık daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Urfalı Hasan Saklanan'ın cenazesi İsrail'den teslim alındı Urfalı Hasan Saklanan'ın cenazesi İsrail'den teslim alındı

Kudüs'te şehid edilen Hasan Saklanan'ın  yakınları taziyeleri Eyyübiye ilçesindeki Bihemia Taziye Evi'nde kabul edildiği bildirildi.

Hasan Saklanan, 1990 yılında Şanlıurfa Eyyübiye’de doğdu. Saklanan’ın ayrıca Şanlıurfa Haliliye ilçesine bağlı bulunan Kepez kırsal mahallesinde resmi olarak imamlık yaptığı öğrenildi.

Editör: Urfadasin Haber