AK Parti'de ekonomi yönetimi kulisleri hareketlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görevden aldığı, eski Bakan Lütfi Elvan, AK Parti’nin seçim beyannamesinin “ekonomi” bölümünü yazacak olması dikkatleri çekti.

AK Parti bir hedefinde daha “U dönüşü”ne hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın görevden aldığı ve yerine  Nureddin Nebati’yi getirdiği eski Bakan Lütfi Elvan'a seçim beyannamesinin “ekonomi” bölümünü yazdıracak olması kafaları karıştırdı.

Elvan’a verilen yeni görev nedeniyle, “İktidar, ‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ politikasından vaz mı geçecek?” sorusu gündeme geldi.

ESKİ BAKAN LÜTFİ ELVAN YAZACAK

Elvan, 2021’de uygulanmaya başlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Faiz sebep enflasyon sonuç” tezine dayanan “yeni ekonomi politikasına uyum sağlayamadığı” gerekçesiyle görevden alınmış, yerine Nureddin Nebati getirilmişti.

Cumhuriyet'te ye alan habere göre, partinin seçim beyannamesinin “ekonomi” bölümünü ise eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile eski Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz yazacak.

Editör: Urfadasin Haber