Limon çok yönlü bir meyvedir. Hamurundan kabuğuna kadar - genel olarak besleyicidir çünkü antioksidanlar açısından zengindir.

Çok yüksek C vitamini seviyesine sahiptir. Peki, limonun suyunu sıkıp çöpe mi atıyorsunuz? Pekala, limonun kabuğu da içeriğindeki özel bileşenler sayesinde şifa kaynağı olabilir.
Faydaları saymakla bitmeyen limonun kabuğu da bir o kadar faydalı... Limonun kabuk kısmında bulunan D-limonen, oksidatif stresi azaltmayı sağlayan doku hasarı ve kanserle savaşan çok güçlü flavonoid antioksidanlardan biridir. 

Limon kabuğu tüketmek, hücre yıkımı ve yaşlanma ile savaşmaya yardımcı olur. 
Limon kabuğu antioksidanlar bakımından özellikle diğer narenciye kabuklarından çok daha çeşitli ve yoğun antioksidanlara sahiptir. 

Gözden kaçırmayın

Tahir Kalkan’ın ALS Hastalığı Feryadı Tahir Kalkan’ın ALS Hastalığı Feryadı

Limon kabuğu bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.
Limon kabuğu kalp hastalığı riskini azaltan bileşenler içerir. Limon kabuğunda bulunan pektin lifi kalp sağlınız için çalışır. 

Limon kabuğu aynı zamanda kolestrol içinde harikadır. Her gün bir limonu kabuğu ile birlikte tüketerek vücudunuzu güçlendirebilirsiniz. 
Limon kabuğunu tüketirken dışını güzelce yıkamayı ve eğer varsa dışındaki koruyucu mumu temizlemeyi unutmayın. 

Limon kabuğu yüksek oranda c vitamini içerir. Bu da cildinizden, tırnaklarınıza kadar tüm vücudunuzun yenilenmesine destek olur.
Limon gibi limon kabuğu da anti-kanser etkileriyle bilinir. Serbest radikallere karşı güçlü bir koruma sağlar. 

Her gün bir kaç limonu kabuğu ile birlikte tüketmek hücre bozulmalarıyla savaşmanıza destek olur. 

Limon kabuğunun faydalarıve tam besin değerleri hakkında daha fazla bilgi edinin.