Şanlıurfa’da Lösemili Çocuklar Vakfı, kentte bulunan vakfa kayıtlı 80 çocuğun ailesine Kurban Bayramı öncesi et dağıttı.

Lösemili Çocuklar Vakfı'nın (LÖSEV) Türkiye genelinde hayata geçirdiği "Mutlu Et" kampanyası kapsamında, Şanlıurfa'da hasta ve ailelerine Kurban Bayramı öncesinde kırmızı et ve et ürünleri dağıtıldı.

Meteoroloji Beklenen Haberi Verdi! Meteoroloji Beklenen Haberi Verdi!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezinde lösemili çocukların ailelerinin katılımı ile gerçekleşen dağıtımda hasta ve aileleri “ LÖSEV sayesinde ne salgın, ne yoksulluk ne de hastalık belimizi bükemedi. Sofraya ne koyacağım diye hiç düşünmedim. LÖSEV ’e bağış yapan hayırseverlere biz de hayır dualarımızı sunuyoruz, Allah bağışlarını kabul etsin, Allah razı olsun” dediler.

LÖSEV, Kurban Bayramı döneminde aldığı vekâleten kurban bağışları ve yıl içinde yapılan adak bağışlarını hem çocuk hem yetişkin tüm kayıtlı hastalarına ulaştırıyor.

LÖSEV Güneydoğu Anadolu Bölgesi Sorumlusu Muhammet Argun Yetişik, kurban bağışları sayesinde 81 ilde, yıl boyunca hastalara ve hastaların ihtiyaç sahibi ailelerine et ve et ürünleri desteğini ara vermeden sürdürdüklerini söyledi.

Hastaların protein ağırlıklı beslenmeleri çok önemine dikkati çeken Yetişik, "80 ailemize et ve et ürünlerin dağıttık. Bu hastalığın sürecinde protein ağırlıklı beslenmek çok önemli, çocuklarımızda kan değerlerini yüksek tutmak çok önemli." dedi.

Hastalar vakumlu ambalajlarda taze et olarak ya da LÖSEV Et Kart ile büyük marketlerden, hijyenik koşullarda, kaliteli et ve et ürünlerine ulaşıyor. 
Bu arada siz de vekâleten kurban bağışınızı LÖSEV’e kolaylıkla yapabilirsiniz. LÖSEV Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Adana, Samsun, Kayseri irtibat ofislerinden, bankalardaki bağış ekranlarından ya da www.losev.org.tr üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.