Şanlıurfa'da AK Parti çevrelerinden yapılan açıklamalarda her ne kadar 31 Mart Yerel Seçim yarışının DEM Parti ile Ak Parti arasında geçtiği söylense de MAK Danışmanlık anketinin bunun tam tersini söylemesi dikkat çekti.

MAK Danışmanlıkın 23 Şubat ile Mart başı Şanlıurfa anketine göre, AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeynel Abidin Beyazgül yüzde 32, YRP adayı Mehmet Kasım Gülpınar yüzde 29 oy seviyesinde.

Ankatte, DEM Parti'nin oy oranın yüzde 24 olması Şanlıurfa'daki siyasi kulislerde şaşkınlık yarattı. 

MAK Danışmanlık'ın anketinde, Şanlıurfa'daki kararsızların oy oranında ise yüzde 4 olarak açıklandı.

31 Mart Yerel Seçimlerine 25 gün kala Şanlıurfa'da yapılan ankette Beyazgül ile Yeniden Refah Partisi adayı Kasım Gülpınar arasında yüzde 3'lük bir oy farkı bulunuyor.

Anketin yapıldığı 23 Şubat'tan bu yana ise Şanlıurfa'daki siyasi dalgalanma hem kırsalda hem de kent merkezinde ateşli bir şekilde devam ediyor.

Erdoğan, Kabine Toplantısı Sonrası Konuştu Erdoğan, Kabine Toplantısı Sonrası Konuştu

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Kamuoyu Araştırmacısı Mehmet Ali Kulat, açıklanan ankete gelen tepkiler üzerine yaptığı açıklamada "MAK Danışmanlık kurumsal sayfasında yayınlanan "Büyükşehirler Araştırması" siyasi partilerin adaylarını resmi olarak ilk açıkladığı günlerde yapılmıştır. Şimdi yeni bir çalışma için sahaya çıkılacaktır. Bu zaman diliminde (ilk günlerde) yapılan bir araştırma kampanya başarısını yeterince yansıtmaz.  Muhtemelen seçim yaklaştıkça kararsızlar bitecek, kazanma ihtimali olmayan adaylardan kazanması muhtemel adaylara doğru yönlenme olacaktır. Kampanyanın başarısı da anketlere yansıyacaktır. Dolayısıyla ilk ikideki adaylara destek artacaktır."ifadelerini kullandı.Mak Danışmalık Yerel Seçim Anketi

Editör: Urfadasin Haber