Eyyübiye’nin en büyük sorunlarından biri olan işsizlik problemine neşter vuracak dev projeyi Yeniden Refah Partisi Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekinci yaptığı açıklamayla Eyyübiyelilere duyurdu.

Başkan Adayı Ekinci; “Sevgili gençler; sizin için sizinle beraber üreteceğiz! Eyyübiye’yi sizinle beraber #Refah’a kavuşturacağız ! Hep birlikte birlik içinde Eyyübiye’yi yöneteceğiz. Sözümüz söz !” diyerek Eyyübiye Meslek Edindirme Kurumu (E.M.EK) kuracağının müjdeledi. 

Eyyübiye Meslek Edindirme Kurumu İstihdam Alanında Öncü Olacak

Sahipsiz bırakılan Eyyübiyeliler için yeniden sahaya inen refahın yolunu açan Mehmet Ekinci, işsizlikle mücadele adına hazırladığı projeyi açıkladı. İşin ehli tecrübeli usta zanaatkarların eşliğinde gençlere kabiliyetleri ve tecrübelerine göre eğitimler verilecek. Önce teori, pratik eğitim alan gençlere sertifikalar verilecek. Daha sonra istihdam için açılacak kurumun desteğiyle istedikleri meslek alanlarında istihdamı sağlanacak. 

Kendi işini açmak isteyen gençlere Eyyübiye Meslek Edindirme Kurumu finansman desteği sağlayacak. Eyyübiye’nin gençleri hem kazanacak hem de kazandıracak. İstihdam sahibi olup istihdam sağlayacak.

AK Parti MKYK'sında Şanlıurfa Yenilgisi de Ele Alındı AK Parti MKYK'sında Şanlıurfa Yenilgisi de Ele Alındı

Editör: Mehmet Fatih Aslan