Şanlıurfa'nın köklü aşiretlerinden biri olan Mersavi Aşireti, yerel seçim sürecinde kararını net bir şekilde ortaya koydu. Aşiret mensupları, Yeniden Refah Partisi'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kasım Gülpınar, Haliliye Belediye Başkan Adayı Ecz. Vedat Doğar ve Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekinci'ye tam destek verdiklerini açıkladılar.

Mersavi Aşireti'ne mensup meclis üyeleri, seçim iletişim bürosu açılış programında bu desteği net bir şekilde ifade ettiler. Yeniden Refah Partisi'nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Kasım Gülpınar, Haliliye Belediye Başkanı adayı Ecz. Vedat Doğar ve Yeniden Refah Partisi Eyyübiye Belediye Başkanı adayı Mehmet Ekinci, binlerce kişinin katıldığı seçim ofisi açılışında adeta miting havasında karşılandılar.
Mersavi Aşireti'nden Yeniden Refah Partisi Meclis Üyesi Adayları da bu destek açıklamasına katıldılar. Hasan Karataş, Şahin Demirel, Furkan Boz, Fuat Sağıroğlu, Aziz Yavuz, Adil Yıldız ve, Halil Kızılelma gibi isimler, seçim iletişim bürosunun açılış töreninde "Ahlaklı belediyecilik düsturuyla; Adil düzeni yerelde kuracağız" ifadeleriyle desteklerini dile getirdiler.
Bu açıklamayla birlikte, Mersavi Aşireti'nin Yeniden Refah Partisi adaylarına sağladığı desteğin belirginleştiği görülürken, Şanlıurfa'da yerel seçim atmosferi daha da renklendi.

Harran Tıp Kardiyoloji Önemli Bir Toplantıya Ev Sahipliği Yaptı Harran Tıp Kardiyoloji Önemli Bir Toplantıya Ev Sahipliği Yaptı

Editör: Urfadasin Haber