Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milliyetçi Hareket Partisi gurubu adına söz alan MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, “GAP; Güneydoğu Anadolu Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve DAP; Doğu Anadolu Projesi Kalkınma İdaresi Başkanlığı” üzerine yaptığı konuşmada her iki projenin kuruluş kronolojisi ve geldiği aşamayı ve amacını anlattı. 

İsim Savaşları Nedeniyle 2 Buçuk Aydır Rektör Atanmıyor  İsim Savaşları Nedeniyle 2 Buçuk Aydır Rektör Atanmıyor 

GAP’ın kanun hükmünde kararname ile kurulduğunu hatırlatan MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, meclisteki konuşmasını şöyle sürdürdü; “GAP,  Güneydoğu’daki illerin süratle kalkındırılması için kuruldu.

GAP bu yıl 33. Yılını geride bırakmıştır. GAP ve DAP, Eğitim, sağlık, turizm, ulaşım, kültür ve benzeri koşulları iyileştirmeyi hedefleyen önemli projelerdir. Devam etmekte olan bu projelerin tamamlanması bölge insanı ve ülkemiz adına önemli olduğu bir gerçektir.

Bu projelerin tamamlanması ile hem bölge insanımızın refah seviyesi yükselecek hem de ülke ekonomisi daha da gelişecektir. Bu bağlamda 2023 bütçemiz Gazi meclisimize hayırlı olsun. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.”