Seçimler için Millet İttifakı Liderlerinin 6’lı Masada gösterdiği uyumun Şanlıurfa’daki temsilcilerinde nasıl tecelli edeceği ise merak konusu oldu.

İYİ Parti’ye Şanlıurfa’da İlgi Artı Artıyor, İki Başkan da İYİ Partiye Katıldı İYİ Parti’ye Şanlıurfa’da İlgi Artı Artıyor, İki Başkan da İYİ Partiye Katıldı

Şanlıurfa’da AK Parti ile MHP’nin Cumhur İttifakı olarak AK Parti Çatısı altında girip girmeyeceğinin merak edilmesi kadar 6’lı masanın da İYİ Parti mi yoksa CHP çatısı altında mı girip girmeyeceği merak ediliyor.

Şanlıurfa kulislerinde, CHP’de son zamanlarda yaşanan kayyım atamaları ve görevden almalardan dolayı 6’lı masanın İYİ Parti çatısı altında seçimlere gireceği konuşuluyor. 

6’lı masayı temsil eden Şanlıurfa’daki il başkanlıkları genel seçimlere tek çatı altında girdiğinde nasıl bir fedakârlıkta bulunacağı şimdiden tartışma konusu oldu. 

6’lı masayı temsil eden partilerin il başkanları “İlk sıra benim “ demesi durumunda kriz çıkacağı dillendiriliyor.

 Son günlerde Şanlıurfa kulislerinde, 6’lı masada bir başka deyişle Millet İttifakında “İlk 3’te ben- sen” tartışmasının yaşanacağı ve bunun da muhalefete büyük zarar vereceği dile getiriliyor. 

Bu tartışmanın ancak “Mesele memleket meselesi, ben sen meselesi değil.” yaklaşımıyla aşılabileceği aktaran seçmenler, bu fedakarlığı partilerin gösterip göstermeyeceği endişesini taşıyor.

HDP ŞANLIURFA’DA NASIL BİR YOL İZLEYECEK

Bu arada Halkların Demokrasi Partisi’nin de (HDP) Şanlıurfa’da nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. HDP hakkında açılan kapatma davası, hesaplarına bloke konulması, seçimlere parti bayrakları altında girip girmeyeceğini de netleştirmedi. HDP seçimden önce kapatılırsa Şanlıurfa’da nasıl bir yol izleyeceği kapatılmazsa nasıl bir yol izleyeceği de konuşulmaya başlandı. HDP Şanlıurfa’da AK Parti ile yarışan en güçlü parti olduğu için Şanlıurfa’daki tutumunun da dengeleri değiştirmesi bekleniyor.  HDP’nin Şanlıurfa’da 6’lı masaya destek vermeyeceği ön görülüyor.