Aslen Malatya Yeşilyurtlu olan Zeynep Öğretmen Şanlıurfa'nın Eyyübiye İlçesinde Buhara Kampüsündeki bulunan Halilurrahman Ortaokulu'nda öğretmenlik yapıyor.

Motosikletçiler Kulübüne Yeni Katılan Bir Üyenin Yelek Giyme Proğramından Dönüyordu

Öğretmenlikte ilk görev yeri olan Şanlıurfa'da okula hergün motosikletiyle gidiş geliş yapan Zeynep öğretmen 3 gün önce  Kadın Motosikletçiler Kulübüne yeni katılan bir üyenin yelek giyme proğramı için akşam saatlerinde kulübün bulunduğu Karaköprü ilçesine gitti.

Proğram sonrası Haliliye İlçesi Sırrın Mahallesindeki evine  63 AGL 101 plakalı motosikletiyle dönerken Karaköprü ilçesine bağlı GAP Bulvarında bir otomobilin sıkıştırması sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek önce orta refüje ardından reklam panolarına çarptı.

Yoğun Bakımda Bugün Gözlerini Açtı Bilinci Yavaş Yavaş Yerine Geliyor

Çarpmanın etkisiyle Zeynep öğretmen ağır yaralandı.  Vücudunda çok sayıda kırık bulunan Zeynep öğretmen ambulansla Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak yoğun bakıma alındı. 

Hafta İçi Hem Ortapedi Hem de Beyin Ameliyatı Olacak

Yoğun bakımda tutulan Zeynep öğretmenin bugün bilincinn yerine geldiği öğrenildi. Zeynep öğretmenin hafta başı pazartesi günü beyin ve ortepedik ameliyata alınacağı bildirildi.

Hastane Bahçesi Zeynep Öğretmen İçin Dolup Taşıyor

Bu arada Zeynep öğretmenin okuldaki mesai arkadaşları, öğrencileri, velileri hastane bahçesini boş bırakmıyor. Zeynep Öğretmenin babası Mustafa Kılınç ile görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletiyor. Bugün Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de hastaneye giderek Zeynep öğretmeni ziyaret etti, ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Zeynep Öğretmenin Babası Kızının Trafikte Sıkıştırıldığını Düşünüyor

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak'tan İnsan Hakları Günü Mesajı Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak'tan İnsan Hakları Günü Mesajı

Urfadasın haber sitesine konuşan Zeynep öğretmenin babası Mustafa Kılıç, "Benim kızım motosiklet kullanıyor ama öyle hız yapmayı seven biri değildi. Tahminim biri onu trafikte taciz etti ve o da kendisini taciz edenden kaçmak için hız yaptı. Bu sırada da kaza yaptı.

"Motosikletindeki kameranın kapalı olduğu ortaya çıktı! Şehirdeki Güvenlik Kameraları İncelensin"

Bu konun araştırılmasını ve aydınlatılmasını istiyorum. Şanlıurfa'da onlarca güvenlik kamerası var. Araştırılsın. Benim düşündüğüm gibi ise kızımı trafikte taciz eden cezalandırılsın. Bizim canımız yandı. Başkasının canı yanmasın. Zeynep öğretmenin vücunda kafasında çok ciddi kırıklar var."ifadelerini kullandı.

Proğramdan, Evdeki Kedilerine Mama Vermek İçin Erken Ayrılmış

Zeynep Öğretmen'in evinde 3 kedisi bulunduğunu anlatan babası Mustafa Kılınç, Motosikletçiler Kulübüne yeni katılan bir üyenin proğramından, evde kedilerine mama vermek için erken döndüğünü dile getirdi.Ancak Zeynep öğretmenin kaza yapıp hastaneye kaldırılınca kedilerine mama veremediğinin aktaran acılı baba Mustafa Kılıç, "Kızım tanınmayacak hale gelmiş."dedi.

"Kaza Yaptığı Motosiklet Abisinin Hediyesiydi"

Zeynep öğretmenin eve dönüş yolunda kaza geçirdiğini söyleyen babası Mustafa Kılınç, motosiklet tutkusunun 2 yıl önce başladığını bu yıl okullar açılmadan öncesi de abisinin kaza yaptığı motosikleti hediye olarak aldığını sözlerine ekledi.