Viranşehir’de 27 Mart günü Kıbalı Mahallesi Muhtarı Behçet Şenbayram, gece evinin bulunduğu binaya girerken tabancayla sırtından vuruldu. Mahallelinin ihbarı üzerine gelen sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılan Şenbayram, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Güvenlik kamerasına da yansıyan olayın ardından başlatılan soruşturmada muhtarın babası Hidayet Şenbayram ile üvey kardeşi Necmettin Şenbayram gözaltına alınarak tutuklandı. Bir süre avukatların itirazı üzerine baba ve oğlu, yeteri kanıt bulunmaması nedeniyle tahliye edilerek serbest bırakıldı.

Ahmet Yesevi Sosyal Yardım Kompleksi Açılışa Hazırlanıyor Ahmet Yesevi Sosyal Yardım Kompleksi Açılışa Hazırlanıyor

Soruşturmayı Derinleştiren Polis, Failleri Adana’da Buldu

Behçet Şenbayram’ın cinayetinin aydınlatılması için çalışmalarını sürdüren polis ekipleri, olayın arazi anlaşmazlığından kaynaklandığını ve olayın zanlılarının Hasan Nadir Çamlıbel ile Ahmet Al olduğunu belirledi.

Ekipler, Adana’da düzenledikleri operasyonla cinayet zanlıları Çamlıbel ve Al’ı yakalayarak Şanlıurfa’ya getirdi.

Burada ifadeleri alınan zanlılar, cinayetin azmettiricisinin, daha önce tutuklanan ve serbest bırakılan muhtarın babası Hidayet Şenbayram ile üvey kardeşleri Necmettin ve Neval olduğunu ifade etti. Bunun üzerine Hidayet Şenbayram ile oğlu ve kızı da gözaltına alındı.

Şüpheliler, Emniyet'teki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede, çıkarıldıkları nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı.