Türkiye’nin sayılı hayvan pazarları arasında yer alan Siverek canlı hayvan pazarını ziyaret ederek vatandaşlarla görüşen Mustafa Hakkı Bucak, bölgenin tarım alanından sonra en büyük geçim kaynağının hayvancılık olduğuna ifade etti.

hakkı bucak hayvan pazarında2

Yaşanan ekonomik krizin, hayvan sahibini de alıcısını da etkilediğini dile getiren Şanlıurfa Bağımsız milletvekili adayı Mustafa Hakkı Bucak, girdi fiyatlarındaki artışın hayvancılığı ve tarımı çok olumsuz etkilediğini vurguladı.

Geçen yıl 40 tane büyükbaş hayvanı olanın bu yıl hayvan sayısının 10’a, 20’ye düştüğüne şahit olduklarının altını çizen, Mustafa Hakkı Bucak, bunun nedenin de girdi fiyatlarındaki artış olduğuna fiyat artışı nedeniyle hayvan sahiplerinin de artık üretim yapamadığını, hayvan yetiştiremediğini aktardı.

hakkı bucak hayvan pazarında

“6 GÜNÜ AÇIK OLAN CANLI HAYVAN PAZARINDA SAHİBİZ”

Faruk Pınarbaşı Meclisteki Odasına Yerleşti İlk Mesajını Verdi Faruk Pınarbaşı Meclisteki Odasına Yerleşti İlk Mesajını Verdi

Şanlıurfa Bağımsız milletvekili adayı Mustafa Hakkı Bucak yaptığı açıklamada “Bölgemizde hayvancılık oldukça yaygın ve haftanın 6 günü açık olan canlı hayvan pazarında sahibiz, bugün esnaflarımızı ve vatandaşlarımızı ziyaret ederek istişarelerde bulunduk. Vatandaşlarımızın ve hayvancılık yapan tüccarlarımızın taleplerini dinledik, sorunlarını ve çözüm önerileri konusunda görüştük. Sorunlarının çözülmesi için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.