Şanlıurfa sıra gecesiyle ilgili urfadasin haber sitesine açıklamalarda bulunan MÜZSAN Şanlıurfa Başkanı Tekin Tatar, sıra gecelerinin aslını korunamamasından dert yandı. Sıra gecelerinin aslında bir eğlence ortamı olmadığını fikir alışverişlerinin yapıldığı, istişare ortamı olduğunu dile getiren MÜZSAN Şanlıurfa Başkanı Tekin Tatar “Biz aslında sıra gecelerini yerinde koruyamadık.

Yerinde taşıyamadık. Bunu üzülerek söylüyorum. Çünkü sıra gecesinin önemi çok farklı. Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtulmasının en önemli görüşmelerin yerin adıdır sıra geceleri. Çünkü o dönemde askeri gücümüz fazla olmadığı için Şanlıurfa’nın o gün o şartlarda düşman işgalinden kurtulmak için sıra gecesinde örgütlenip karar alınmıştır.
Hiç şüphesiz şuan ki sıra geceleri ile insanlar evlerine ekmek götürmek için çabalayacak. Ama sıra gecesinin de özünü kaybetmeyelim” dedi.

İbrahim Tatlıses'in İlk Eşi Adalet Sara Köşe Yazarlığına Başladı İbrahim Tatlıses'in İlk Eşi Adalet Sara Köşe Yazarlığına Başladı

MÜZSAN Şanlıurfa İl Başkanı Tekin Tatar “Şanlıurfa’da düzenlenen 1 uluslar arası kültür ve turizm buluşmalarında standımızı ziyaret bir birinden kıymetli stk başkanlarına iş adamlarına Belediye başkanları, halkımıza, sanatçılarımıza, sporcularımıza müzisyenlerimize sonsuz teşekkür ediyoruz Ayrıca bu güzel etkinliği Şanlıurfa’mıza kazandıran başta sayın Büyükşehir Belediye Başkanım Zeynel Abidin Beyazgül beyefendiye, büyükşehir Kültür Daire Başkanım sayın Niyazi Kocadağ beyefendiye ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.