Şanlıurfa’da Otomobil Alev Alev Yandı Şanlıurfa’da Otomobil Alev Alev Yandı

Sivas’ta olduğu kadar Şanlıurfa’da da çok sevilen ve çok başarılı hizmetlere imza atan Vali Ayhan, çocukluğu, eğitim hayatı ve mülki idaredeki başarılarıyla da onu tanıyanlar tarafından örnek alınıyor.

1972 yılının ekim ayında Bayburt’un Demirözü ilçesi Çiftetaş Köyünde doğan Salih Ayhan’ın, çocuktan gençliğine, gençlikten vatani vazifesine oradan da kaymakamlık ile valiliğe kadar olan fotoğrafları yaşadığı fiziksel değişimi gözler önüne seriyor. 

Bir fotoğrafındaki siması bir sonrasına benzemediği görülen fotoğraflarda, kaymakamlık görevindeki fotoğrafı sadece bugünlerine benziyor.
7 çocuklu Ayhan ailesinin ikinci çocuğu olan ve ona Salih ismini de büyük amcası koyan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Yatılı Bölge Okulu sıralarından yükselen başarı öyküsü de yakın çevresinde büyük bir takdir topluyor.

Mülki idare amiri olarak ilk atandığı Ordu’nun Çatalpınar İlçesinde kaymakamlık yaparken gönlünü ilçe belediye başkanının kızına kaptıran Vali Salih Ayhan, 2005 yılının 20 Mayısında eşi Zeynep Akkiraz ile resmi nikahı kıydı, 28 Ağustos’ta da düğün yapıp evlendi. Ömer Alp ve Mehmet Beray isminde iki çocuk babası olan Vali Salih Ayhan, en uzun süre görev yaptığı Sivas’tan(14 Yıl) sonra Şanlıurfa’ya 6 ay önce atandı.