Şanlıurfa'da büyük bir ihtiyaca cevap verecek olan Nöroloji Uzmanı Uzm.Dr. Nihat Çevik, Özel Metrolife Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı.

1984 Bolu doğumlu olup ilk orta ve lise eğitimlerini Ankara'da tamamladı.  2010 yılında Konya Meram Tıp Fakültesinden mezun oldu. Uzmanlık Eğitimini İstanbul Haseki Eğitim Araştırma Hastanesinde tamamladı. 

Gözden kaçırmayın

Tahir Kalkan’ın ALS Hastalığı Feryadı Tahir Kalkan’ın ALS Hastalığı Feryadı

2016 yılından itibaren Şanlıurfa Siverek Devlet Hastanesi ve Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma hastanelerinde görev yaptı. 
Özel Metrolife Hastanesi Nöroloji kliniğinde hasta kabulüne başlayan Dr. Çevik, evli ve iki çocuk babası olup, orta derecede İngilizce bilmektedir.

ÖZEL METROLİFE HASTANESİ NÖROLOJİ POLİKLİNİĞİ

Özel Metrolife Hastanesi Nöroloji Poliklinği’nde verilen hizmetler; tüm nörolojik hastalıkların tanı ve tedavisi için gerekli bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans, elektroensefalografi (EEG), elektromiyografi (EMG) ve kan tetkiklerinin yapılabildiği bir birimdir.

Tanı ve tedavisi yapılabilen hastalıklar şunlardır;

1. Beyin damar hastalıkları:
    A) Beyin damar tıkanıklıkları.
    B) Beyin kanamaları.
2. Epilepsi (sara) hastalıkları.
3. Baş ağrıları (migren, stres kaynaklı, beyin dokusu hastalıklarına bağlı).
4. Bel – boyun ağrısı.
5. Yüz veya başın değişik bölgelerinde ortaya çıkan nevraljik ağrı.
6. Hareket bozuklukları: Parkinson hastalığı, distoniler, diskineziler.
7. Beyin ve omurilik hücrelerinin yıkımı ile ilgili hastalıklar: Bunamalar (damar hastalıklarına bağlı, Alzeimer tipi, vb.), ALS.
8. Beyin ve omurilikte miyelin yıkımı ile giden hastalıklar: Multipl skleroz, akut demiyalinizan ansefalomiyelit, transvers myelit.
9. Kas hastalıkları, sinir – kas kavşağı hastalıkları (myestenia gravis, vb.).
10. Merkezi sinir sisteminin yapısı ile ilgili hastalıklar.
11. Vücudun çevresel sinirlerinin hastalıkları: Nöropatiler; İlaç zehirlenmelerine bağlı, şeker benzeri metabolik hastalıklara bağlı, immun kökenli, vb.
12. Baş dönmesine yol açan hastalıklar.
13. Bilinci bozan hastalıklar.