Ceylanpınar'da 31 Mart yerel seçimlerinin ardından DEM Parti’ye geçen belediyede yaşanan olaylar, seçim öncesi verilen sözlerle büyük bir tezat oluşturdu.

Belediye eş başkanları Rahşan Yazar ve Av. Uğur Kahraman, seçim öncesi çi haklarını koruyacaklarına dair çeşitli vaatlerde bulunmuşlardı.

Ancak, seçim sonrası belediyede mobing, işten çıkarılma ve personellere yönelik sürgün iddiaları ortaya çıktı.

Ceylanpınar Belediye Basın Birimi çalışanı gazeteci Şafak Sağ, Temizlik İşleri Müdürlüğü' ne gönderildi daha sonra işten çıkartıldı.

Siverekli Mehmet İle Bozovalı Mehmet, MasterChef'e Renk Kattı Siverekli Mehmet İle Bozovalı Mehmet, MasterChef'e Renk Kattı

Ceylanpınar Belediyesi Eş Başkanı Rahşan Yazar, Şafak Sağ'ın çöp toplamaya gönderilmesinin gündem olmasının ardından "Zaten işe beden işçisi olarak alınmış.Bizde onu asıl işine gönderdik" demişti.

Eş Başkan Yazar Seçim Öncesi Ne Demişti?

Ceylanpınar Belediyesi Eş Başkanı Rahşan Yazar, seçim öncesi katıldığı bir televizyon programında  ise "Bizim anlayışımız zaten bu ayrımı ortadan kaldırmak, bu kutuplaşmayı ortadan kaldırmak. Hep beraber bir şekilde yaşama yollarını bulmaya çalışmak. Biz neden insanları işlerinden edelim, ekmeklerinden edelim? Bir tarafa oy vermiş olması bizim için önemli değil. Bizim için insan olması önemli. İşini layığıyla yapmış olması önemli. İşini yaptığı takdirde o insanı alıp oradan ekmeğinden edeceğiz, zor durumda bırakacağız, çoluk çocuğuna sıkıntı yaşatacağız. Biz bu vebali alamayız. Bizi ordan parti kovar yani," ifadelerini kullanmıştı.

Eş Başkan Kahraman’dan Güvence Mesajı

Ceylanpınar Belediyesi Eş Başkanı Av. Uğur Kahraman ise, 31 Mart yerel seçimlerine bir ay kala sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İşini layığıyla yapan işçilerin işten çıkarılmayacağı gibi, insanların iş ve çalışma hakkı güvence altına alınacaktır. Bunun için hiç kimse kaygılanmasın,"demişti.

Editör: Urfadasin Haber